Bataclan začali renovovať, prvé koncerty budú v novembri

Kapela Eagles of Death Metal si pripomína obete.
Fasáda klubu sa zmenila na pietne miesto Zdroj: Reuters

V osudný večer 13. novembra teroristi vyzbrojení automatickými strelnými zbraňami, granátmi a výbušninami, ktorí zavraždili 90 ľudí.

V parížskej koncertnej sále Bataclan, na ktorú vlani v novembri zaútočili islamskí extrémisti, odštartovali rekonštrukčné práce. Prvé koncerty by sa v nej mali uskutočniť v priebehu novembra, oznámila dnes agentúra DPA.

Bataclan sa stal dejiskom najkrvavejšieho masakru počas parížskych teroristických útokov z 13. novembra 2015. V osudný večer tam vystupovala kalifornská kapela Eagles of Death Metal. Počas koncertu vtrhli do sály teroristi vyzbrojení automatickými strelnými zbraňami, granátmi a výbušninami, ktorí zavraždili 90 ľudí.

Predstavitelia Bataclanu neuviedli presný termín znovuotvorenia sály, zverejnili však termíny niekoľkých koncertov plánovaných na november tohto roka.

Ako prvý by mal 16. novembra, tri dni po prvom výročí parížskych útokov, vystúpiť v Bataclane anglický hudobník Pete Doherty. O dva dni nato je plánovaný koncert senegalského speváka Youssoua N'Doura.

V rámci rekonštrukčných prác sa bude obnovovať infraštruktúra a vybavenie budovy, nemal by sa však zmeniť jej celkový charakter a atmosféra.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.