Bataclan začali renovovať, prvé koncerty budú v novembri

Kapela Eagles of Death Metal si pripomína obete.
Fasáda klubu sa zmenila na pietne miesto Zdroj: Reuters

V osudný večer 13. novembra teroristi vyzbrojení automatickými strelnými zbraňami, granátmi a výbušninami, ktorí zavraždili 90 ľudí.

V parížskej koncertnej sále Bataclan, na ktorú vlani v novembri zaútočili islamskí extrémisti, odštartovali rekonštrukčné práce. Prvé koncerty by sa v nej mali uskutočniť v priebehu novembra, oznámila dnes agentúra DPA.

Bataclan sa stal dejiskom najkrvavejšieho masakru počas parížskych teroristických útokov z 13. novembra 2015. V osudný večer tam vystupovala kalifornská kapela Eagles of Death Metal. Počas koncertu vtrhli do sály teroristi vyzbrojení automatickými strelnými zbraňami, granátmi a výbušninami, ktorí zavraždili 90 ľudí.

Predstavitelia Bataclanu neuviedli presný termín znovuotvorenia sály, zverejnili však termíny niekoľkých koncertov plánovaných na november tohto roka.

Ako prvý by mal 16. novembra, tri dni po prvom výročí parížskych útokov, vystúpiť v Bataclane anglický hudobník Pete Doherty. O dva dni nato je plánovaný koncert senegalského speváka Youssoua N'Doura.

V rámci rekonštrukčných prác sa bude obnovovať infraštruktúra a vybavenie budovy, nemal by sa však zmeniť jej celkový charakter a atmosféra.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)