Letisko Zaventem je opäť dostupné aj po železnici

Pohľad na budovu letiska, kde vidieť dym po výbuchu.
Zdroj: TASR/AP

Po teroristickom útoku, ktorý sa odohral ráno 22. marca, letisko vybavuje teraz len asi 20 percen.

Po mesačnej prestávke sa dnes obnovilo železničné spojenie s bruselským medzinárodným letiskom Zaventem. Informovala o tom belgická železničná spoločnosť.

Železničná doprava k letiskovému terminálu bola prerušená pred mesiacom, hneď po teroristických útokoch na letisku a v centre Bruselu, pri ktorých zahynulo 32 ľudí.

Po teroristickom útoku, ktorý sa odohral v odletovej hale ráno 22. marca, letisko Zaventem vybavuje teraz len asi 20 percent zo svojej obvyklej kapacity prijímaných a vypravovaných letov.

V odletovej hale boli 22. marca odpálené dve kufríkové bomby. Tretí výbuch bol zaznamenaný o vyše hodinu neskôr v súprave metra nachádzajúcej sa v tom čase na stanici Maelbeek v centre Bruselu.

Okrem toho belgický denník La Derniere Heure (DH) dnes zverejnil informáciu, že stanica Maelbeek bude znovuotvorená od budúceho pondelka pre cestujúcu verejnosť. Informáciu o tom potvrdil aj prevádzkovateľ metra - spoločnosť STIB. Podľa televízie RTBF bude v stanici aj pamätník obetiam teroristického útoku.

Bruselské útoky si vyžiadali spolu 32 obetí na životoch a vyše 300 zranených. Zodpovednosť za útok prebrala extrémistická organizácia Islamský štát. V súvislosti s atentátmi je v rukách polície niekoľko osôb, ktoré sú obvinené z účasti alebo spoluúčasti na nich.

BRUSEL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teror v Bruseli

Dôležité udalosti