Lufthansa zrušila pre štrajky 895 letov plánovaných na stredu

Lufthansa ruší stovky letov
Lufthansa ruší stovky letov Zdroj: TASR

Odborový zväz chce štrajkom vyvinúť nátlak počas prebiehajúceho boja s miestnymi i spolkovými orgánmi o mzdách vo verejnej správe.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila zrušenie 895 letov plánovaných na stredu. Dôvodom zrušenia letov sú štrajky. Opatrenie sa dotkne 87.000 cestujúcich, informovala dnes agentúra DPA.

Štrajkovať budú zamestnanci technickej údržby lietadiel, pozemných služieb i leteckej bezpečnosti, čo spôsobí meškania nezrušených spojov v Düsseldorfe, Kolíne, Bonne, Dortmunde a Hannoveri. Lufthansa uviedla, že ďalšie zrušené lety bude oznamovať priebežne.

Štrajk zorganizoval jeden z najväčších nemeckých odborových zväzov Verdi so zámerom vyvinúť nátlak počas prebiehajúceho boja s miestnymi i spolkovými orgánmi o mzdách vo verejnej správe. Odborový zväz požaduje šesťpercentné zvýšenie miezd.

"Zamestnávatelia by mali prehodnotiť svoj postoj a svoju ponuku, aby sme počas tretieho kola rokovaní vo štvrtok a v piatok našli riešenie," cituje DPA šéfa Verdi Franka Bsirskeho.
Lufthansa uviedla, že zrušila 545 letov do Mníchova i z Mníchova a 350 letov do Frankfurtu i z Frankfurtu. Štyridsať percent plánovaných letov sa uskutoční.

Letecká spoločnosť ponúka cestujúcim na svojich vnútroštátnych letoch možnosť bezplatného lístka na vlak, a to bez ohľadu na to, či sa štrajk dotkne alebo nedotkne ich letu.
Štrajky zasiahnu aj leteckú spoločnosť Air Berlin, ktorá zatiaľ počty zrušených letov nezverejnila.

V novembri uskutočnil palubný personál Lufthansy najdlhší a najnákladnejší štrajk v dejinách spoločnosti; firmu stál odhadom 140 miliónov eur.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štrajk

Dôležité udalosti