Polícia tuší, kto mohol uniesť Maddie. Nesmú ich ale vypočuť

Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová.
Zdroj: TASR

A dokonca ich už raz aj vypočúvali.

Iba trojročná Maddie McCannova zmizla v roku 2007 počas dovolenky v portugalskom letovisku. Jej rodičia Gerry a Kate nechali Maddie v apartmáne spolu s mladšími dvojčatami a odišli s priateľmi na večeru. Keď sa po 45 minútach vrátili, Maddie v izbe nenašli.

Policajti teraz prešetrujú poslednú stopu. Podľa tej by za zmiznutím Maddie mali stáť traja zlodeji, ktorých dievčatko mohlo vyrušiť počas vlámania do apartmánu rodiny McCannových. Medzi zlodejmi by mal byť vtedy šestnásťročný mladík a muž, ktorý v portugalskom rezorte pracoval.

Podľa denníka The Sun sa podozriví muži volajú José Carlos da Silva (dnes už 30-ročný), ktorý v hotelovom komplexe pracoval ako vodič, Ricardo Rodrigues (24 rokov) a Paulo Ribeiro (53 rokov). Deň po zmiznutí Maddie nenastúpil Da Silva do práce.

Zarážajúce na celom prípade je, že policajti už podozrivých raz vypočúvali! Tí sa im priznali, že v letovisku kradli. To, že by sa mali podieľať na zmiznutí Maddie, ale popierali. Briti ale na základe záznamov hovorov z mobilných telefónov sú teraz presvedčení, že trojčlenný gang bol v čase, keď Maddie zmizla, na mieste činu.

Podozriví volali v noci, keď Maddie zmizla, z miesta neďaleko dotknutého apartmánu. Dvaja z podozrivých boli následne videní, ako sa neďaleko hotela hádajú na balkóne. Keď sa ich ale ľudia pátrajúci po Maddie spýtali, či nevideli malú dievčinu, tvrdili, že nie. Potom jeden druhému niečo zašepkal do ucha a obaja muži zmizli.

Britská polícia tak chce trojicu znovu vypočuť. Podľa bulvárneho denníka The Sun tomu ale bránia portugalské úrady, ktoré žiadosť Britov odmietajú s tým, že pre to neexistujú žiadne nové dôkazy. Briti sú z prístupu Portugalcov frustrovaní. "To podkopáva vyšetrovanie, bolo to tak celý čas a je to tu zase. Ak tie tri podozrivé osoby nebudeme môcť znovu vypočuť, tak stopa vychladne a prípad bude odložený," povedal pod podmienkou anonymity jeden z vyšetrovateľov denníku The Sun.

BRATISLAVA/The Sun

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Maddie McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.