Noční vlci nakoniec došli až do Berlína

Russia_Bikers695352245055.jpg
Ruský motorkársky gang Noční vlci Zdroj: TASR

Noční vlci sa o takýto výsledok pokúsili už minulý rok, do nemeckej metropoly však vzhľadom na cestovné obmedzenia dorazilo iba niekoľko členov.

Ruský motorkársky gang Noční vlci dorazil v nedeľu večer do Berlína, kde si jeho členovia uctia 71. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a kapituláciu nacistického Nemecka pred spojeneckými silami.

Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.
Motorkári prišli do nemeckej metropoly podľa plánu; z Moskvy vyrazili 29. apríla po trase, ktorou v roku 1945 prešla Červená armáda.

Skupina približne 200 členov tohto gangu hodlá položiť kvety k sovietskemu vojenskému pamätníku neďaleko Brandenburskej brány a navštíviť niekoľko ďalších podobných lokalít v Berlíne.
Noční vlci sa o takýto výsledok pokúsili už vlani; do Berlína však vzhľadom na cestovné obmedzenia dorazilo iba niekoľko členov.

Gang je vnímaný kontroverzne pre svoju podporu ruskej anexie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014, ako aj proruských separatistov na východe Ukrajiny.

Známym priaznivcom Nočných vlkov je aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý s týmto gangom už niekoľkokrát jazdil na trojkolesovej motorke.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gang

Dôležité udalosti