Obávaný poľský pedofil na Slovensku?! Naša polícia to popiera

Mariusz Trynkiewicz
Zdroj: fakt.pl

Poľské tajné služby mu vraj zariadili novú identitu.

Mariusz Trynkiewicz (52), obávaný poľský pedofil a beštiálny štvornásobný vrah, ktorého minulý utorok prepustili z väzenia v juhopoľskom Rzesówě, sa môže zdržiavať niekde na Slovensku alebo v Česku.

Zdroj: fakt.pl
Napísal to v sobotu poľský denník Fakt s odvolaním sa na svoj ​​zdroj - špecialistu na ochranu dôležitých svedkov.

Tajné služby mu zariadili novú identitu

Trynkiewicz si odsedel 25-ročný trest za znásilnenie a vraždu štyroch chlapcov od 11 do 13 rokov, podľa Faktu dostal novú identitu, pas, byt a prostriedky na živobytie.

Zdroj: fakt.pl
Poľsko má so Slovenskom aj Českom dohodu o spolupráci v rámci programu chráneného svedka, ktorým sa štvornásobný vrah stal po tom, čo mu v Poľsku po prepustení na slobodu hrozí lynč.

" Celú akciu už mesiac pred Trynkiewiczovým prepustením pripravila poľská tajná služba CBS, " napísal denník s odvolaním sa na svoj ​​zdroj.

" Jeho slová potvrdzuje trasa vedúca na hranicu so Slovenskom, ktorú si vybral policajný konvoj s Trynkiewiczem krátko po tom, čo opustil väznicu, " spresnil Fakt.

" Na mieste nového pobytu ho už nikto nebude strážiť, má len povinnosť telefonicky sa hlásiť poľskej polícii, na čo dostal aj peniaze, " uviedol denník.

Slovenská polícia však prítomnosť pedofila na našom území nepotvrdila. „S poľskými kolegami sme v kontakte a nemáme takúto informáciu,“ uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová.

„Zaradenie pedofila do programu na ochranu svedkov vidí skepticky aj analytik. Milan Žitný, bezpečnostný analytik: „Pochopiteľne môžeme chápať Poliakov, že sú vyplašení z prepustenia takéhoto zločinca a preto sa môžu šíriť ešte fantazmagorickejšie správy než doteraz.“

Zdroj: wiadomosci.dziennik.pl
Poľské médiá vinia úrady svojej krajiny z pomalosti a nezodpovednosti, ktorá podľa nich môže stáť životy ďalších nevinných detí. Zákon, ktorý by ich pred podobne nebezpečnými deviantmi ochránil aj potom, čo si odsedia trest za mrežami, totiž nadobudne platnosť až niekoľko dní po uplynutí Trynkiewiczova trestu.

BRATISLAVA, novinky.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti