Zahraničné

Unesené lietadlo s 200 ľuďmi na palube pristálo v Ženeve

Ethiopian Airlines.
Ethiopian Airlines. Zdroj: Internet

Únoscu následne zadržali a situácia je "pod kontrolou", oznámila letisková polícia.

Lietadlo etiópskej leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines uniesol dnes do Ženevy jeho druhý pilot, ktorý sa následne vzdal policajtom a požiadal o azyl vo Švajčiarsku. Oznámila to ženevská polícia.

Kopilot sa zmocnil lietadla, keď pilot odišiel na toaletu. Muž sa zamkol v kokpite a po pristátí opustil stroj oknom pomocou lana a vzdal sa, povedal policajný hovorca novinárom. Citovala ho agentúra Reuters.

Pasažierom ani ďalším členom posádky podľa polície nehrozilo nebezpečenstvo, pretože druhý pilot nebol ozbrojený. Etiópčana narodeného v roku 1983 momentálne vypočúvajú. O azyl žiada údajne preto, že sa obáva perzekúcie vo svojej krajine.

Lietadlo Boeing 767-300 s 202 pasažiermi a členmi posádky na palube smerovalo v noci na dnes z Addis Abeby do Ríma. Nad Sudánom vyslalo núdzový signál "7500", čo znamená únos, aj keď podľa spravodajského blogu airlinereporter.com môžu tento signál niekedy omylom spustiť piloti alebo sa spustí pre poruchu.

Let ET702 napokon pristál okolo 6.00 h na ženevskom letisku po tom, ako kopilot žiadal o doplnenie paliva. Letisko a vzdušný priestor nad Ženevou uzavreli, prevádzku však medzičasom znova obnovili, dodáva agentúra DPA.
ŽENEVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti