Zahraničné

Nerozlučné priateľstvo rozdelila smrť. Príbeh vojaka dojal celú Britániu

vojak2.jpg

Conrad tragicky zahynul počas vojenkej služby v Afganistane.

Britský vojak sa počas služby v Afganistane spriatelil s jedným z miestnyh túlavých psov. Parašutista Conrad Lewis a fenka Peg sa tak stali nerozlučnými kamaráti. Conrad dokonca poslal rodine niekoľko fotografií so psíkom. Keď prišiel na Vianoce v roku 2010 domov, oznámil im, že by si prial, aby Peg našla u nich nový domov. 


Plány mu však prekazila smrť. V roku 2011 ho počas hliadky zabil ostreľovač. Peg stratila pána a rodičia svojho milovaného syna. Aj napriek ťažkému obdobiu si však vojakovi rodičia spomenuli na želanie ich syna. Rozhodli sa, že psíka dostanú do Británie za každých okolností.

Potom, ako Lewisa zabili, putovala Peg na palube vrtuľníka na vojenskú základňu Bastion. Odtiaľ ju presunuli do zariadenia pre opustené zvieratá v Kábule. Po mnohých vyjednávaniach a papierovačkách ju Conradovi rodičia konečne dostali do Británie.

Po jej príchode však musela byť pol roka v povinnej karanténe. Teraz však konečne našla nový domov. "Upokojuje nás, že máme Peg doma. Staráme sa o ňu tak, ako sa ona starala o nášho syna," povedala vojakova mama pre Telegraph.co.uk..

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti