Kontroverzný sexuálny manuál pre prisťahovalcov spustil v Nemecku vlnu nevôle

Sexuálny manuál.
Sexuálny manuál. Zdroj: zanzu

V súvislosti so sexuálnymi útokmi zo Silvestra v Kolíne nad Rýnom je stránka ohniskom sváru.

Nemecká vláda spustila nové webové stránky ponúkajúce "rady o sexe a sexualite pre migrantov, ktorí dlhodobo nežijú v Nemecku." Majú názov "Zanzu: Moje telo v slovách a obrázkoch." Stránka, ktorá bola spustená na začiatku tohto roka má 12 jazykových variácií, vrátane arabčiny, turečtiny, albánčiny a angličtiny.

Sexuálne akty

Má sekcie venované sexuálnemu zdraviu, vzťahom a emóciám, plánovaniu rodičovstva a právnym otázkam . Obsahuje množstvo rád, grafických schém, obrázkov a opisov, ktoré vykresľujú všetky druhy sexuálnych aktov.

V súvislosti so sexuálnymi útokmi zo Silvestra, pri ktorých bolo veľké množstvo žien napadnuté skupinami slobodných mužov, pravdepodobne imigrantov - je stránka ohniskom sváru, súvisiacim s problémovou imigráciou.

Niektorí komentátori chvália Zanzu pre úprimný prístup k sexualite, ktorú zobrazuje v „nevyhnutnej miere", na pomoc utečencom z konzervatívnych náboženských kultúr. Podľa komentátorov im pomáha pri začlenení do vysoko liberálnej nemeckej spoločnosti.

Zdroj: zanzu

Je rasistická

Iní stránku kritizujú: Heinz-Jürgen Voss, sexuológ z univerzity v Merseburgu pre Washington Post uviedol: „Je rasistické predpokladať, že Sýrčania a Iračania sú v otázkach sexuality menej vzdelaní ako Nemci.

"Je dôležité, aby sme tento druh otvorenej a slobodnej sexuality podporovali. Štát nemôže nútiť ľudí k tomu, aby žili otvorene. Je to dlhodobý proces. "

Bloggerka Anabel Schunke tvrdí, že stránka len málo rieši problematické postoje voči ženám a sexu medzi mladými prisťahovalcami."Títo ľudia presne vedia, čo je a čo nie je dovolené, ale jednoducho ich to nezaujíma, pretože rovnako nemajú záujem o zákony a kultúru tejto krajiny, "napísala.

Naivné predstavy

"Je tiež strašne naivné, myslieť si, že nejaké pekné malé obrázky v integračnom kurze môžu zmeniť sociálne správanie a klímu, v ktorej imigranti vyrastali od ranného detstva." Existujú obavy, že materiál na webových stránkach by mohol byť použitý k ďalšiemu démonizovaniu nemeckých migrantských a utečenckých komunít.

"Pripravte sa na obrovskú vlnu znásilnení a sexuálneho násilia, hneď ako migranti začnú obzerať tieto ilustrácie," napísal jeden komentátor na sociálnej sieti. Zanzu si vyslúžila mnoho rasistických komentárov, tu je typický príklad: "Keďže sú analfabeti, nebudú text schopní prečítať, nie že by im na tom záležalo."

ROK/TELEGRAPH

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.