Každá krava je jedinečná, tvrdí anglický maliar kráv

Krava sa pasie na horskej pastvine.
Zdroj: TASR

Za uplynulý rok predal okolo štyridsať plátien, ktoré sa predávali v priemere až za šesťtisíc libier.

Britského maliara John Marshalla posledné desaťročie zamestnávala iba jedná téma: „pokorná a obyčajná krava". Jeho obrazy sú ohromné, majú okolo dvoch metrov a Marshall tvrdí,že každý kus má svoje jedinečné vlastnosti.

"Každá krava musí byť iná a maľoval som ich stovky, v každom obraze musí byť niečo nové o každej z nich, niečo jedinečné," povedal Marshall.

 


Za uplynulý rok predal okolo štyridsať plátien, ktoré sa predávali v priemere až za šesťtisíc libier (7600 eur). Mnohé jeho obrazy si našli miesto u ľudí žijúcich v mestách, ktorý chcú nádych vidieka vo svojich domoch.

"V prípade, že krava je jemná a starostlivá, tak ju takú namaľujem. V prípade, že je krava trochu naštvaná a vyľakaná, budem sa jej temperament snažiť zachytiť. Každý portrét musí byť jedinečný, a to z tejto veci robí emocionálnu záležitosť. Nemaľujem kravy detailne fotograficky ale snažím sa o emočný portrét, "povedal umelec.

Podľa maliara môže mať obraz akúkoľvek dynamiku, môže to byť jedinečná črta charakteru zvieraťa, môže to byť pohyb, emocionálny prejav. Pri práci sa spolieha hlavne na techniku.

„Každá krava definuje svoj obraz," dodáva.

SUSSEX/ROK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veľká Británia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.