Na Karnevale kultúr v Berlíne došlo k sexuálnemu obťažovaniu viacerých žien

Karneval kultúr v Berlíne.

Podľa denníka Der Tagesspiegel ide v tomto prípade o troch Tunisanov, dvoch Maročanov, jedného Líbyjčana a jedného Alžírčana.

Najmenej sedem prípadov sexuálneho obťažovania registruje nemecká polícia po víkendovom Karnevale kultúr, ktorého dejiskom bol Berlín. Polícii sa do dnešného dňa prihlásilo celkovo osem žien s tým, že sa počas podujatia stali obeťami sexuálnych deliktov zo strany skupín mladých mužov "južanského výzoru".

Pátrajú po podozrivých

Polícia v tejto súvislosti zadržala zatiaľ štyri osoby, 40-ročného Turka, ako aj dvoch 14-ročných a jedného 17-ročného mladíka. Ide o rodákov z Berlína, ktorí majú v dvoch prípadoch turecký a v jednom libanonský pôvod. Kriminalisti vypátrali aj 12 podozrivých z novej trestnej činnosti, pri ktorej počas pouličnej zábavy, tanca dochádza k okradnutiu iných účastníkov. Na sedem z nich uvalili vyšetrovaciu väzbu.

Podľa informácií denníka Der Tagesspiegel ide v tomto prípade o troch Tunisanov, dvoch Maročanov, jedného Líbyjčana a jedného Alžírčana. Všetci majú podľa doterajších poznatkov polície na rováši krádeže mobilných telefónov a finančnej hotovosti, nie však sexuálne obťažovanie.

Otvorenosť svetu

Na Karnevale kultúr v Berlíne sa podľa policajných zdrojov zúčastnilo asi 650.000 ľudí. Počas podujatia nedošlo k väčšiemu narušeniu verejného poriadku, sprevádzala ho relatívne pokojná atmosféra. Multikultúrny festival, ktorého dejiskom je od roku 1996 štvrť Kreuzberg, obývaná hlavne prisťahovalcami, by mal vyjadrovať otvorenosť svetu, ako aj signalizovať idey akceptácie a tolerancie v Berlíne, v ktorom spolunažívajú ľudia reprezentujúci celkovo okolo 180 národností.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bilancia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.