Zahraničné

Sexy bielizeň si v ženy v Kazaschstane neoblečú. Zakázali ju!

tango nohavičky
Zdroj: Shutterstock.com

Nariadenie platí aj v Rusku a Bielorusku.

Kazašské ženy protestujú proti nariadeniu, ktoré zakazuje výrobu, dovoz aj predaj krajkovéj spodnej bielizne zo syntetických materiálov. Počas demonštrácie v uliciach Almaty mávali svojimi krajkovými nohavičkami. Polícia niektoré ženy zadržala. 

Zdroj: SITA

Niektoré ženy vyrazili do ulíc hlavného mesta s čapicami, na ktorých mali nohavičky. Jedna z demonštrantiek pre ruskú televíiz Dožď potvrdila, že obyvatelia Almaty dostali textové správy s výzvou, aby zostali doma a nešli protestovať.

Všetka výroba, predaj aj dovoz krajkovej bielizne končí od júla tohto roku nielen v Kazachstane, ale aj Rusku a Bielorusku. Nariadenie presadila colná únia. Na jej čele stojí Rusko. Podľa jej predstaviteľov krajka neabsorbuje vlhkosť.

Zdroj: Shutterstock.com

Zakázaná tak bude všetka bielizeň, ktorá nedosiahne šesťpercentnú hranicu absorbcie. Mieria absorbcie väčšiny syntetických materiálov, z ktorých sa vyrába krajka, sa pohybuje medzi 3 a 3,6 percenta.

Ako píše The Moscow Times, účelom nariadenia je ochrániť zákazníčky pred zdravotne závadnými produktami. Nariadenie bolo schválené ešte v roku 2011, ale doteraz nebolo platné.

KAZACHSTAN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.