Zahraničné

Do Slovákov sa pustil český portál. Sfúkneme vás ako sviečku!

Česko, Slovensko, hokej, fanúšik
Česko, Slovensko, hokej, fanúšik Zdroj: TASR

Prečítajte si, akí sme a ako to vraj u nás v skutočnosti je.

A je to tu! V tento deň opäť mnohí fanúšikovia hokeja zabúdajú, že Česi a Slováci kedysi tvorili jeden štát. K rivalite medzi oboma národmi sa rozhodol prispieť aj redaktor portálu extra.cz, ktorý stavil na tradičné zveličovanie údajných nedostatkov Slovákov.

Prečítajte si jeho "desatoro", ktoré by nás akože malo charakterizovať. Nenechajte sa vyprovokovať, pobavte sa tak ako my.

Zdroj: TASR

1. Slovensko je bezvýznamná, chudobná krajina medzi ČR a Ukrajinou. Hlavné mesto je Bratislava a podľa Hollywoodu aj zdrojov redakcie tam pobehujú psy s kusmi ľudí v papuli.

2. Slovákov je asi 5 miliónov, plus mínus tri milióny Rómov, ktoré nikto vrátane samotných Slovákov nedokáže spočítať.

3. Slovenko je veľmi chudobná krajina, ktorá kedysi schválila euro, aby akože Čechúni videli. Odvtedy Čechúni vidia len to, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.   

4. Slováci majú konfliktnú minulosť, v ktorej prejavili mimoriadne produkčné schopnosti. V roku 1944 napríklad narýchlo zbúchali Slovenské národné povstanie, aby sa zabudlo, že počas vojny dosť spolupracovali s fašistami. 

5. Slováci nevedia hrať hokej, čo by nebolo taká tragédia, Česi nemajú v poslednom čase čo hovoriť. Ale zatiaľ čo u nás si po krutej porážke každý povie: "Prohráli jsme, vem to ďas, za rok se to hraje zas,", na Slovensko ide ľud do ulíc a striedavo rabuje a striedavo horekuje nad osudom Demitru. 

6. Na Slovensku sú veľmi krásne ženy a veľmi škaredí muži, čo má za následok, že všetky krásne Slovenky žijú v ČR, zatiaľ čo na Slovensku nežijú ani škaredé Češky. 

7. Slováci sú, hlavne na východe, veľmi hlúpi, ale len vďaka tomu majú zábavné televízne programy. Až na Aj múdry schybí, kde účinkujú ľudia z Bratislavy, a tak je to nudné ako Sisa Sklovská. 

Zdroj: TASR

8. Jediný, kto na Slovensku rozumie hokeju, je český tréner Vůjtek, čo hlúpi Slováci nechápu a naopak si myslia, že jediný rozumie hokeju nejaký Šatan, čo je vrstovník Vůjtka za zenitom, ktorý vie len krútiť hlavou nad nomináciou, namieto toho, aby si priznal, že sú vlaky, ktoré už zo stanice dávno odišli. 

9. Slováci všetko radi prežívajú. Pokiaľ Česi vyhrajú nad Slovákmi v hokeji na olympiáde, sú radi a ďalej sa bavia o futbale a prsiach. Pokiaľ prehrajú, štve ich to, ale len dve hodiny, než sa začnú baviť zase o futbale a prsiach. Pokiaľ vyhrajú nad Čechmi Slováci, 14 dní pijú a vykrikujú o Čechúňoch, aby si potom prišli k svojmu českému zamestnávateľovi pre výpoveď za chlast. A pokiaľ s Čechmi prehrajú, polovica z nich sa vrhne z útesu hneď a druhá až po 14-dennom chľastaní. 

10. Keď Slováci hovoria o Česku, tak hovoria veci, ako že sme kok..., nafúkaní kok... a prípadne, že máme škaredšie baby a sme nafúkaní kok.... Zatiaľ čo Česi nehovoria o Slovákoch nič. Prečo aj, keď sa mnohí o nich dozvedeli vďaka tomuto článku.


BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.