Po vyprázdnení tábora pri Idomeni je situácia v oblasti pokojná

Pri Idomeni je situácia v oblasti pokojná.
Zdroj: TASR

Grécka vláda už vo štvrtok avizovala, že v Idomeni zostane polícia, aby sa tam migranti nevrátili.

Deň po vyprataní provizórneho utečeneckého tábora pri dedine Idomeni na severnej hranici Grécka panoval dnes ráno v oblasti pokoj, informovali v správach zhodne grécke médiá. Podľa reportéra štátnej televízie nebolo v tábore vidno už žiadneho migranta. Znovu otvorené bolo aj železničné spojenie s Macedónskom, píše agentúra DPA.

Grécka vláda už vo štvrtok avizovala, že v Idomeni zostane polícia, aby sa tam migranti nevrátili. Zrušené majú byť aj menšie tábory v širšom regióne. Početní migranti odišli z tábora pri Idomeni v utorok ešte pred začiatkom jeho vyprázdňovania a ukryli sa v okolitých lesoch. Iní čakajú v menšom improvizovanom tábore pre meste Polykastro 20 kilometrov južnejšie.

Prioritou je teraz zrušenie menšieho neoficiálneho tábora v prístave Pireus, kde sa nachádza okolo 2000 ľudí, ako aj provizórneho štátneho tábora na niekdajšom letisku v Aténach s približne 4500 migrantmi, oznámila vláda. Aj týchto ľudí by mali podľa nej umiestniť do oficiálnych organizovaných táborov.

Námestník ministra vnútra pre imigračnú politiku Ioannis Muzalas v gréckej televízii priznal nedostatky v štátom vytvorených táboroch. Podľa jeho slov by ich však mali odstrániť v najbližších týždňoch.

ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Grécko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.