Zahraničné

Tento muž si veselo jazdil s 5 promile alkoholu

Vladimír Vejmelka nafúkal 5 promile
Zdroj: TV NOVA

To je množstvo, ktoré už človeka ohrozuje na živote.

Českí policajti zastavili pri cestnej kontrole staršieho vodiča, ktorý nadýchal takmer 5 promile alkoholu. Teda množstvo, ktoré už človeka ohrozuje na živote. Mužovi okamžite zabavili vodičský preukaz a putoval na záchytku.

Zdroj: TV NOVA
Bol opitý pod obraz, aj napriek tomu Vladimír Vejmelka z Kramolína na Třebíčsku sadol do auta a vyrazil na výlet. Policajti, ktorí ho zastavili, si najskôr mysleli, že sa im rozbil tester na alkohol. " Som nezamestnaný. Tí, čo rozkradli republiku, tak si vozia pr * ele v bavorákoch a ja nemám čo žrať, tak mi rupli nervy, " povedal televízii Nova opitý vodič.

" Namerali sme 4,93 promile. To je extrémna hodnota, " uviedla tlačová hovorkyňa Jana Kroutilová. Namol opitého muža zastavila policajná hliadka po 7 kilometroch, ktoré prešiel.

Je šťastie, že Vladimír Vejmelka cestou nenabúral, ani nikomu neublížil. Podľa odborníkov totiž nemohol vedieť, čo robí. Takéto množstvo alkoholu väčšinou človeka ohrozuje na živote.

K tomu, čo vypil, sa nechcel vyjadriť. " Nameraná hodnota zodpovedá zhruba desiatich pivám a niekoľkých pohárikom, " priblížil hovorca záchytnej stanice v Jihlave Martin Málek.

Pánovi Vejmelkovi policajti vzali hneď vodičský preukaz a putoval na záchytku. Hroziť mu môže až 1 rok väzenia. Pán Vejmelka ale nie je rekordmanom vo výške promile. V Česku drží prvenstvo Milana Čurda - opilec z Liberecka, ktorý opakovane sadal opitý za volant - raz dokonca s takmer 8 promile.

KRAMOLÍN, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti