Zahraničné

V bare sa vraj objavil duch, majiteľ má dôkaz

Na záberoch sa objavili obrysy postavy
Zdroj: Daily Mail

Ducha zbadali na záberoch z bezpečnostnej kamery.

V podniku Ye Olde Man and Scythe v anglickom Boltone, ktorý je jedným z najstarších v Británii, došlo k výtržnosti. Niekto im tam rozbil pár pohárov. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, v krčmách sú na to zvyknutí, ale majiteľ podniku, ktorý existuje od roku 1251 tvrdí, že je za tým duch. Ako dôkaz predkladá zábery z bezpečnostnej kamery.

Zdroj: Daily Mail
Podozrivého incidentu si v piatok ráno ako prvý všimol manažér krčmy a ihneď skontroloval zábery z bezpečnostnej kamery. Tá síce v noci niečo natočila, ale potom bez zjavnej príčiny prestala fungovať.

" Zišiel som dole a videl som rozbité sklo na podlahe. Mal som podozrenie, tak som sa išiel pozrieť na záznam kamery. Zistil som, že nefunguje. Prešli sme záznam a odhalili sme na ňom tú postavu, " popisoval video pre server MailOnline manažér krčmy Tony Dooley.

https://www.youtube.com/watch?v=q5uIpCC2g1I

Po šiestej ráno sa na záberoch naozaj objavili obrysy pripomínajúce postavu, ale len na chvíľu.

" Úprimne, znepokojilo ma to. Keď príde na tieto veci, tak som skeptický, ale akonáhle vidíte toto, začnete tomu viac veriť, " dodal Dooley.

V krčme má údajne strašiť duch jedného z jej bývalých majiteľov, ktorý bol popravený na konci anglickej občianskej vojny. Počas nej boli navyše v roku 1644 pred krčmou zabité stovky ľudí a civilistov, čo malo prispieť ku krvavej histórii podniku.

" Vždy boli zvesti, že tu straší. Mali sme tu aj senzibila. Občas tu niečo počujete a hovoríte si, či sú to len pohyby domu, alebo niečo iné. Je to štvrtá najstaršia krčma vo Veľkej Británii, takže tu už bolo pár smrtí, " dodal Dooley.

BOLTON, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti