Jedna z najväčších atrakcií Thajska čelí nevídanému škandálu

Mních s tygrami.jpg
Zdroj: Twitter

Tigrí chrám, ktorý sa navonok prezentoval ako raj pre tieto mačkovité šelmy bol v skutočnosti skôr zvieracím peklom.

Budhistickí mnísi ich údajne týrali a kupčili s nimi. Internet je zaplavený fotografiami turistov z celého sveta, ktorí v populárnom Tigrom chráme v Thajsku pózujú so šelmami v náručí.

Nechýbajú ani pútavé fotografie samotných mníchov, ktorí sa do tigrej tlamy nezdráhajú vložiť aj vlastnú hlavu. Tento harmonický vzťah šelmy s človekom bol však podľa najnovších zistení iba divadlom pre verejnosť.

"Vyzerá to tam viac-menej ako v hociktorej ZOO vo svete, akurát že sa orientujú na tigre," povedala turistka z Austrálie. Z chrámu, v ktorom žilo bezmála 140 tigrov, úrady postupne sťahujú zvieratá preč do bezpečia.


Mnísi podľa polície so šelmami nelegálne obchodovali a týrali ich. Ten najhorší nález ale na nich čakal v mrazničke - telá asi 40-tky mŕtvych mláďat.

"Museli mať pre chrám nejakú hodnotu, keď si ich ponechali, no nie je mi zrejmé akú," Adisorn Nuchdamrong z thajského národného parku.

Mnísi sa k celému prípadu doteraz nevyjadrili. Thajsko má vo svete povesť svetového centra pre ilegálny obchod so zvieratami a rastlinami. V súvislosti s tigrami panuje v Ázii povera, že prášok z ich kostí pôsobí na človeka ako afrodiziakum.

Tv Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Thajsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.