Povodne na juhu Nemecka uväznili v školách stovky detí

Germany(1)
Zdroj: TASR

Povodne z viacerých oblastí na juhu Nemecka hlásia po tom, ako tieto časti krajiny v priebehu posledného týždňa zasiahla vlna prudkých búrok.

Približne 350 detí v obci Simbach na území nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko sa dnes pripravovalo na prenocovanie v miestnej škole, kde uviazli v dôsledku rozvodnenia miestnych tokov po prudkých lejakoch. Ďalších 250 školákov uväznila povodeň v bavorskej obci Triftern, väčšinu z nich sa však podarilo medzičasom vyslobodiť, informuje agentúra DPA.

Povodne z viacerých oblastí na juhu Nemecka hlásia po tom, ako tieto časti krajiny v priebehu posledného týždňa zasiahla vlna prudkých búrok. Tlaková níž Elvira už po sebe zanechala štyroch mŕtvych v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, zatiaľ čo z Bavorska hlásia veľké materiálne škody, vyčíslené predbežne na vyše desať miliónov eur.

Rozsah a rýchlosť povodní v Bavorsku mnohých obyvateľov zaskočila, polícia v tejto spolkovej krajine však zatiaľ neeviduje žiadne obete na životoch alebo zranenia. Ľudí, ktorí uviazli v budovách obklopených vodou, na niektorých miestach zachraňovali pomocou vrtuľníkov.

V obci Pfarrkirchen zaznamenali v priebehu šiestich hodín dažďové zrážky v objeme 32 litrov na štvorcový meter. Úrady v okrese Rottal-Inn vyhlásili pre povodne v niektorých obciach stav núdze.

BERLÍN/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti