Poplach v Sydney. Pre záplavy museli evakuovať ľudí

Bez názvu.png
Zdroj: Instagram

Severne od mesta zaznamenali na pobreží až 13 metrov vysoké vlny.

Záplavy spôsobené silnými búrkami viedli dnes k evakuácii obyvateľov niektorých častí austrálskeho mesta Sydney. Narušená bola aj vlaková a autobusová doprava, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Sociálne siete zaplavili fotografie a videonahrávky ukazujúce vysoké vlny na pobreží, silný vietor, vymieľanie pôdy a zaplavené ulice Sydney. Severne od mesta zaznamenali na pobreží až 13 metrov vysoké vlny.

Záchranári prijali vyše 5500 volaní o pomoc

Prudký vietor a silné dažde bičujú pobrežie štátu Nový Južný Wales, ktorého metropolou je Sydney, od sobotňajšieho rána. Približne 500 ľudí muselo opustiť svoje domovy a hľadať si útočisko inde. Záchranári prijali vyše 5500 volaní o pomoc a zasahovali v 105 prípadoch - polovica z nich sa týkala uviaznutých motoristov. Bez elektriny sa ocitlo 28 500 domov a iných budov.


 

SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Evakuácia

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.