Erdogan opäť perlil, poslancov Bundestagu chce poslať na krvné testy

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Zdroj: TASR/AP

Erdogan nemeckých zákonodarcov zároveň obvinil, že sú "predĺženou rukou" teroristickej organizácie Strana kurdských pracujúcich.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pritvrdil svoju kritiku nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu) za prijatie uznesenia, ktoré označuje masové zabíjanie Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny za genocídu. Podľa jeho výrokov, ktoré priniesla dnes agentúra DPA, by mali poslanci Bundestagu hlásiaci sa k tureckému pôvodu podstúpiť krvné testy.

"Niektorí vravia, že sú Turci. Čo je to, prosím vás, za Turkov?" ponosoval sa Erdogan počas nedeľňajšieho vystúpenia v Istanbule. "Ich krv musí byť preskúmaná v laboratóriu," dodal.

Podľa DPA sa Erdogan zameral na poslancov Bundestagu tureckého pôvodu aj v sobotu. "Malo by tam byť 11 Turkov. Lenže oni nemajú s tureckosťou nič spoločné. Nakoniec, ich krv je skazená," tvrdí turecký prezident, ktorý nemeckých zákonodarcov zároveň obvinil, že sú "predĺženou rukou" teroristickej organizácie Strana kurdských pracujúcich (PKK).

Nemecký zákonodarný zbor prijal sporné uznesenie minulý týždeň i napriek varovaniu Erdogana, že sa to prejaví vo vzťahoch medzi Ankarou a Berlínom. Turecko v tejto súvislosti povolalo svojho veľvyslanca v Nemecku na konzultácie do vlasti.

ISTANBUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.