Dívate sa do tváre monštra! Počty zneužitých rátajú v stovkách

Pedofil Richard Huckle
Zdroj: Twitter

V Británii odsúdili jedného z najnebezpečnejších pedofilov v dejinách, mladý Brit zneužil viac ako 200 detí.

Polícia v jeho notebooku našla až 20-tisíc snímok zneužívaných detí. Všetky svoje zvrhlé činy natáčal a o „skúsenosti" sa delil s ostatným pedofilmi na „temnom webe" (tajných sieťach), všetko starostlivo evidoval. Dokonca sa snažil získať crowdfundig na financovanie zvrhlostí.

Spísal manuál pre pedofilov

Spísal aj 60 stranový manuál s názvom "Pedofilovia a chudoba: Sprievodca milovníka detí". V poznámkach opísal podrobnosti sexuálnych aktov a chválil sa, že roky zneužíval dievča, ktoré mu rástlo pred očami.

Richard Huckle vystupoval ako angažovaný kresťan a učiteľ angličtiny. Vo veku 19 rokov si dal pauzu medzi strednou a vysokou školou, aby pracoval ako dobrovoľník v chudobných kresťanských komunitách v meste Kuala Lumpur, ktoré si cielene vyberal. A nie len tie, jedna z jeho obetí pochádzala z Kambodže. Nakoniec to boli dlhé zneužívania chudobných detí.

Rodáka z Ashfordu v Kente zatkli v roku 2014, keď sa vrátil do Európy na Vianoce k rodičom, zvrhlé činy páchal v rokoch 2006 až 2014.

Políciu zalarmovala jeho matka, ktorej sa k ohavným skutkom priznal. Rodina sa od neho plne dištancovala, predala dom a rodičia, potom ako proti nemu svedčili na súde, odišli. Súdili ho dohromady až za 71 trestných činov, vrátane znásilnenia, sexuálneho napadnutia a sexuálnej aktivity s neplnoletým dieťaťom. Jeho najmladšia obeť mala iba šesť mesiacov.

Konca trestu sa nemusí dožiť

Po vynesení rozsudku - 22 doživotných trestov, Huckle zdvihol ruky k modlitbe. Ak by sa plánoval odvolať, musí si odsedieť minimálne 25 rokov vo väzení, otázne je, koľko rokov tam vlastne prežije, pretože pedofilov často zabijú spoluväzni.

Žena, ktorá sedela pri súde v obecenstve kričala: "Keby si umrel tisíc krát, stále je to pre teba príliš dobré!"

Jeho prípad však odsúdením nekončí, polícia začala skúmať aj podozrenia, že mohol zneužívať deti už v Británii. Na sieťach sa totiž vyjadril, že chudobné deti sa nechajú ľahšie oklamať ako deti zo strednej triedy na Západe.

V bezcitnom komentári sa vyjadril, že sexuálne zločiny boli v Kuala Lumpur "endemické" a "nikto sa nestaral." O živote v Malajzii povedal, že ho neľutuje, pretože sa mu zlepšila sebadôvera a charizma.  Zo svojich činov obviňoval externé faktory, zlý prístup k starostlivosti o deti a patetický, perverzný chtíč , ktoré ho dostali do temnej siete.

LONDÝN/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.