Zahraničné

Na ostrove Madeira otvorili nové múzeum Cristiana Ronalda

Christiano Ronaldo v zápase Deportiva La Coruňa.
Zdroj: TASR/AP

Medzi exponátmi na celkovej ploche 1400 metrov štvorcových sú dresy, kopačky, fotografie a trofeje.

Nové múzeum portugalskej futbalovej hviezdy, opory tamojšej reprezentácie a Realu Madrid Cristiana Ronalda otvorili v pondelok v centre mesta Funchal na ostrove Madeira.

Súčasťou expozície sú tam aj dve novinky, dres 31-ročného futbalistu, ktorý mal Cristiano Ronaldo na sebe počas nedávneho víťazného finále Ligy majstrov s mestským rivalom Atleticom Madrid, ako aj medaila, ktorá mu bude pripomínať tento triumf.

Medzi exponátmi na celkovej ploche 1400 metrov štvorcových sú dresy, kopačky, fotografie a trofeje z rôznych období úspešnej športovej kariéry portugalského útočníka vrátane troch Zlatých lôpt, ktoré získal ako najlepší futbalista planéty v rokoch 2008, 2013 a 2014.
Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Cristiana Ronalda prijal v pondelok, krátko pred odjazdom do dejiska blížiaceho sa európskeho šampionátu vo Francúzsku, portugalský premiér Antonio Costa. Po stretnutí v Oeirase neďaleko Lisabonu informoval, že mu futbalista prezradil, že sa cíti vo veľmi dobrej forme.

Spomínané múzeum je po presťahovaní umiestnené blízko bronzovej sochy, ktorú "najslávnejšiemu synovi" portugalského ostrova ležiaceho v Atlantickom oceáne, postavili na sklonku roka 2014. Jeho oficiálne otvorenie je naplánované na 1. júla, keď na Madeiru zavíta portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa.

FUNCHAL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.