Izrael je najstabilnejšou krajinou na Blízkom východe, myslí si Netanjahu

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu Zdroj: TASR

Izrael sa nachádza v strede búrky, ale čo je neuveriteľné, je najspoľahlivejším a najstabilnejším miestom na Blízkom východe.

Izrael je najstabilnejšou a najspoľahlivejšou krajinou na Blízkom východe. V rozhovore pre agentúru TASS to vyhlásil tamojší premiér Benjamin Netanjahu pred svojou návštevou Moskvy pri príležitosti 25. výročia obnovenia diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami.

"Islamisti sa pokúšajú zničiť a už zničili niekoľko štátov v našom regióne. Ich cieľom je ovládnuť celú oblasť a následne začať ohrozovať i zvyšok sveta. Izrael sa nachádza v strede tejto búrky, ale čo je neuveriteľné, je najspoľahlivejším a najstabilnejším miestom - a možno jediným takýmto miestom - na Blízkom východe," vyhlásil ministerský predseda židovského štátu.

Netanjahu zároveň vymenoval tri stanoviská, vďaka ktorým by svetové spoločenstvo mohlo poraziť medzinárodný terorizmus. Podľa izraelského premiéra je treba "bojovať proti teroru spoluprácou na medzinárodnej úrovni, zabrániť vzniku lokálnych základní a nedovoliť, aby teroristi dosiahli úspech".

JERUZALEM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krajina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.