Ubytovňa pre utečencov v Düsseldorfe ľahla popolom, polícia zatkla podozrivých

Horiaca hala
Zdroj: Twitter

Nad mestom bolo vidieť ohromný dymový kužeľ.

Nemecká polícia podozrieva šesť obyvateľov ubytovne pre žiadateľov o azyl v nemeckom Düsseldorfe, že spôsobili požiar objektu - niekdajšej haly miestneho výstaviska - slúžiaceho na ubytovanie takmer 300 migrantov. Dvoch z podozrivých polícia predbežne zadržala.Vyšetrovatelia nemajú žiadne indície, ktoré by naznačovali podpaľačstvo zvonku, šesť podozrivých čelí už vyšetrovaniu pre podozrenie zo závažného trestného činu podpaľačstva. Vyplýva to z informácií internetového vydania denníka Bild. Spomínaný objekt dnes napriek úsiliu hasičov "ľahol popolom", škoda sa odhaduje na desať miliónov eur.

Spomedzi okolo 130 mužov, všetko utečencov z Afganistanu, Iraku a Sýrie, sa podľa aktualizovaných informácií priotrávilo dymom 28. Zranenia utrpeli aj jeden zo spolupracovníkov nemeckého Červeného kríža a jeden z hasičov. Napriek tomu, že neďaleko dejiska požiaru, z ktorého stúpal hustý dym, leží miestne letisko, nedošlo k narušeniu leteckej dopravy.

To isté platí aj o miestnom výstavisku, ktoré je v súčasnosti dejiskom najväčšej výstavy printových médií v celosvetovej relácii (drupa 2016) s tisíckami návštevníkov. Hasiči však apelovali na občanov, aby kvôli dymu neotvárali okná a dvere svojich príbytkov. 


BRATISLAVA/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.