Davidko (3) blúdil v noci sám po chodbách domu. Rodičia boli na mol opití

Chlapček (3) blúdil v noci po chodbách domu.
Zdroj: Polícia ČR

Plačúceho chlapčeka objavila na chodbe paneláku susedka.

Poriadnu detektívku zažili okolo polnoci zo stredy na štvrtok českí policajti. V jednom z panelákov v Ústí nad Labem márne pátrali po rodičoch trojročného chlapčeka, ktorý sa s plačom túlal po chodbách domu, informuje tn.cz.

Policajtom tesne pred polnocou zavolala žena. Oznámila im, že podľa plaču vypátrala na chodbe paneláku opustené dieťa, ku ktorému sa nikto nehlásil. Situácia bola o to komplikovanejšia, že ani žena, ktorá strážnikov volala, ani ďalší susedia opustené dieťa nepoznali a nevedeli, koho je. "Jediným dôkazom bolo tvrdenie niekoľkých ľudí, že z jedného bytu bol niekedy počuť detský plač. Policajti sa preto pokúšali nájomníkov spomínaného bytu zohnať. Búchali im na dvere, zvonili, ale ani na tieto pokusy nikto nereagoval," približuje zástupca riaditeľa ústeckých policajtov Jan Novotný.

Mužom zákona došla trpezlivosť a na miesto privolali štátnych policajtov a pracovníčku sociálky. Chlapčeka odviezli na stanicu, kde sa im podarilo zistiť, že ide o Davida K. narodeného v roku 2013. "Ukázalo sa, že chlapec naozaj býva v byte, kam sa strážnici pokúšali márne dozvoniť. Horšie zistenie bolo to, že obaja rodičia boli tak opití, že si ani nevšimli, že im doma chýba dieťa," opisuje Novotný.

Malého chlapčeka odviezli k tete a a opitý otec s matkou majú na krku sociálnych pracovníkov.

ÚSTÍ NAD LABEM/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rodičia

Dôležité udalosti