Ak cestujete do Francúzska, pripravte sa na štrajk

Hala pre cestujúci na parížskom letisku Charlesa de Gaullea.
Zdroj: world-airport-codes.com

Po celej krajine platí výnimočný stav, ktorý platí do konca júla 2016 z dôvodu aktuálnej bezpečnostnej situácie a vysokej hrozby teroristických útokov.

Ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje na svojej internetovej stránke cestujúcich do Francúzska na dopravné obmedzenia v dôsledku štrajkov.

"Napriek začatiu majstrovstiev Európy 2016 vo futbale pokračuje štrajk železničiarov (SNCF), aj keď v obmedzenej miere. V deň otvorenia majstrovstiev Európy 2016 - 10. júna bude štrajkovať 7,9 percenta zamestnancov, čo obmedzí počet premávajúcich vlakov cca o rovnaké percento," informuje ministerstvo.

Ďalej uvádza, že v sobotu (11. júna) sa začína štrajk 25 percent pilotov spoločnosti Air France, ktorý potrvá do utorka (14. júna). V dôsledku toho bude v sobotu 20 až 30 percent letov Air France zrušených. Nevylučuje sa, že v priebehu ďalších dní sa zruší až 50 percent letov spoločnosti. "Čerpacie palivové stanice sú od 8. júna opäť v plnej prevádzke na celom území Francúzska," píše sa na stránke.

Rezort diplomacie odporúča občanom Slovenskej republiky, aby pred vycestovaním na futbalové majstrovstvá Európy využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na jeho internetovej stránke, nezabudli na uzavretie komerčného cestovného poistenia a zachovali zvýšenú opatrnosť, osobitne na miestach s veľkou koncentráciou osôb.

Vo Francúzsku je vyhlásený výnimočný stav na celom území krajiny, platný do konca júla 2016 z dôvodu aktuálnej bezpečnostnej situácie a vysokej hrozby teroristických útokov.

Na celom území krajiny budú zvýšené bezpečnostné opatrenia, predovšetkým na miestach s vysokou koncentráciou turistov, akými sú letiská, vlakové stanice, fan-zóny (s kapacitou 7000 - 120-tisíc) či štadióny.

PARÍŽ, BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štrajk

Dôležité udalosti