Hrozný pohľad. Zverejnili snímky priateľky Pistoriusa tesne po smrti

South_Africa_Pistorius_Girlfriend_s_Show332382038121.jpg
Zdroj: TASR

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletých.

Zverejnili snímky zastrelenej Reevy Steenkamp tesne po smrti. Jej rodičia prosili súd, aby ukázali svetu bolesť, ktorú jej spôsobil Oscar Pistorius. Fotky zachytili vyšetrovatelia v dome Pistoriusa po útoku. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloleté osoby.

Bývalý profi športovec zasiahol modelku do hlavy, bedrovej kosti a lakťa, keď sa krčila za dverami toalety v jeho dome. Na snímkach vidieť, že Reeva mala zlepené vlasy od krvi a pod očami mala podliatiny. Patológ sa vyjadril, že tie spôsobil náraz guľky do lebky, píše denník DailyMail, ktorý sleduje súdny proces s bývalým atlétom.

Denník zverejnil len niektoré snímky. Tie ostatné zverejniteľné podľa nich neboli. Nájdete ich TU!

Zdroj: TASR

Odvolávací súd

V týchto dňoch prebieha odvolávací súdny proces s Oscarom Pistoriusom. Šesťnásobný paralympijský víťaz pôvodne dostal 5-ročný trest za zabitie z nedbanlivosti. O rok na to ho prepustili do domáceho väzenia. Žije u svojho strýka v Pretórii.

Minulý rok v decembri ale najvyšší odvolávací súd v JAR rozhodol o zmene klasifikácie trestného činu zo zabitia z nedbanlivosti na vraždu. Pistoriusovi teraz hrozí 15-ročný trest za mrežami.Verdikt súdu sa dozvieme 6. júla.

Proces plný emócii

Na súde prvýkrát prehovoril otec zosnulej. Jeho výpoveď bola plná emócií, smútku, sĺz a zúfalstva. Bývalý športovec v stredu ukázal, ako sa v tú noc pohyboval na svojich zdeformovaných končatinách bez protéz.

Chcel dokázať, že jeho postih je príliš veľký na to, aby mohol svoju priateľku zámerne zavraždiť. Video zo stredajšieho procesu nájdete TU.

JAR/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trest

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.