Zahraničné

Pod paľbou ostreľovačov v Kyjeve sa ocitol aj redaktor TV Markíza!

17 Ukrajina situ 2.den.transfer.Copy.01web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Pred malou chvíľou sa nám s ním podarilo spojiť.

Zdalo sa, že po tom, ako sa včera neskoro večer dohodol ukrajinský prezident Janukovyč s opozíciou na dočasnom mieri, sa situácia na Ukrajine upokojí. Radikáli však mier odmietajú a od rána v Kyjeve a celom západe krajiny opäť vypukli boje. 

Zdroj: TV Markíza

Situácia je vážna. O život prichádzajú nielen policajti, ale aj nevinní ľudia. Počet obetí stúpa. Na mieste je aj náš redaktor Viktor Serebraykov s kameramanom Petrom Rybárom, ktorý nám sprostredkuje dianie na Ukrajine. Sledujte Televízne noviny o 19.00 h. 

My sme sa s Viktorom spojili telefonicky. Opísal nám momentálnu situáciu v Kyjeve.
"Snažíme sa dostať na námestie, ale všetko je uzavreté. Normálne trvá cesta asi 20 minút, ale všade sú zápchy. Demonštranti odsekli cestu kamiónom, ktoré dovážajú palivo, a tak si ľudia utekali rýchlo natankovať na čerpacie stanice. Pred chvíľou nám miestni povedali, že aj policajti sa rozpŕchli, pretože do nich začal niekto strieľať. Ostreľovači striehnu nielen na nich, ale aj na demonštrantov," hovorí redaktor. 

"Pod paľbou sme sa ocitli aj my. Ľudia padali na kolená, niektorí sa snažili utiecť, aby sa ukryli. Našťastie sa nám nič nestalo," povedal.

Najmenej 21 mŕtvych si podľa fotografa agentúry Reuters vo štvrtok vyžiadali najnovšie strety medzi demonštrantami a políciou v centre Kyjeva napriek prímeriu, ktoré uzavrel prezident Viktor Janukovyč s opozičnými lídrami. Všetky obete sú údajne civilisti.

Ďalšie zdroje uvádzajú, že o život dnes prišlo od 25 do 30 ľudí. Podľa vyhlásenia prezidentskej kancelárie zranenia utrpeli desiatky policajtov, v radoch ktorých sú údajne aj mŕtvi. Z použitia ostrej munície sa navzájom obviňujú obe strany.

CNN zase tvrdí, že protesty si od utorka vyžiadalo už 128 obetí a 500 zranených.

BRATISLAVA/ UKRAJINA/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.