Zahraničné

Fotogaléria plná emócii: Predčasne narodené deti vás chytia za srdce

slide_336521_3400338_free.jpg

Fotografka zverejnila snímky malých bojovníkov.

Fotografka Jessica Strom zverejnila sériu fotografií predčasne narodených detí. Fotky malých bojovníkov, ktorí vážia nanajvýš jeden až tri kilá, vás chytia za srdce.

Jessica uverejnila projekt, ktorý zachytáva ťažké chvíle rodín v nemocniciach. Rodiny sa miesto radosti z narodenia bábätka, strachujú o ich život. Aj napriek tomu dúfajú, že malí drobci budú veľkými bojovníkmi.

Zdroj: jessicastrom.net

„Tieto deti sú neuveriteľne inšpiratívne. Boj, ktorým musia prejsť, by nezvládol nejeden dospelý človek," povedala Jessica pre The Huffington Post.

Aj keď dokumentácia zachytáva ťažké a smutné chvíle, rodičia tvrdia, že pre nich bude navždy malým pokladom.

Zdroj: jessicastrom.net

 

Zdroj: jessicastrom.net

Zdroj: jessicastrom.net

Zdroj: jessicastrom.net

Zdroj: jessicastrom.net

 

KANSAS CITY/Huffingtonpost,zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Soul by ruskú pomoc Severnej Kórei s vývojom zbraní považoval za provokáciu, povedal juhokórejský prezident Jun Sok-jol.

Ako uviedol, takáto provokácia by si vyslúžila reakciu. Severokórejský vodca Kim Čong-un minulý týždeň navštívil Rusko a počas stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom prehĺbili vzťahy oboch krajín. Jun Sok-jol uviedol, že severokórejský jadrový program je vážnou hrozbou pre mier v indicko-tichomorskej oblasti aj vo svete.

Krátka správa

Sýrsky prezident Bašár Asad pricestoval do Číny na svoju prvú návštevu od začiatku vojny v Sýrii.

Čína rozširuje svoj vplyv na Blízkom východe po tom, ako v marci sprostredkovala dohodu medzi Saudskou Arábiou a Iránom. V sýrskom konflikte, ktorý si vyžiadal už pol milióna mŕtvych ľudí, milióny utečencov a premenil obrovské časti krajiny na trosky, Peking stále podporuje Asada.

Krátka správa

Švajčiarsky parlament schválil zákaz zahaľovania na verejnosti, hrozia pokuty.

Pokuty siahajú do výšky až 1000 švajčiarskych frankov (1041,5 eur). Zákaz sa vzťahuje na nikáby, burky, tvárové masky či šatky na tvárach demonštrantov na verejných priestranstvách i vo verejných budovách. Existujú však aj výnimky. Zahalené tváre budú naďalej povolené v modlitebniach, počas slávností, či zo zdravotných dôvodov.

Krátka správa

Rusko v noci útočilo najmenej na šesť ukrajinských miest.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších 21 utrpelo zranenia. Išlo o mestá Cherson, Kyjev, Charkov, Čerkasy, Rivne i Ľvov.