Hasiča z 11. septembra pochovali po 15 rokoch vďaka malému zázraku

Pohreb hasiča Lawrencea Stacka.
Pohreb hasiča Lawrencea Stacka. Zdroj: Profimedia

Po boku hasičského vozidla s rakvou kráčali aj synovia nebohého - rovnako hasiči.

Takmer 15 rokov po teroristických útokoch v USA z 11. septembra 2001 sa dnes konal pohreb veliteľa newyorských hasičov Lawrencea Stacka, ktorý ako 58-ročný zahynul pri páde mrakodrapu Svetového obchodného centra (WTC).

Pozostatky veliteľa záchranného oddielu Stacka sa nikdy nenašli. Jeho rodina však nedávno objavila dve ampulky s krvou, ktorú daroval pred rokmi počas náboru darcov kostnej drene pre dieťa s rakovinou. Krv skladovala newyorská transfúzna stanica.

Zdroj: TASR/AP

Niekoľko tisíc hasičov dnes lemovalo ulicu pri kostole v osade St. James na ostrove Long Island v americkom štáte New York - konala sa tam Stackova pohrebná omša. Medzi prítomnými rečníkmi boli aj starosta New Yorku a veliteľ newyorských hasičov, uviedla tlačová agentúra AP.

Po omši umiestnili rakvu s ampulkami na vrch obradne dekorovaného požiarnického vozidla, po ktorého boku kráčali Stackovi synovia - takisto hasiči.

Vzduchom sa niesla melódia gájd, keď sa smútočný sprievod pohol na národný cintorín v obci Calverton, kde potom rakvu s ampulkami so Stackovou krvou pochovali.

NEW YORK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New york

Dôležité udalosti