Zahraničné

Hrozivé videá z Ukrajiny! Polícia už strieľa ostrými nábojmi, až 100 mŕtvych

mrtvi.jpg

Objavili sa aj správy, že protivládni demonštranti zajali v Kyjeve približne 100 policajtov.

Počty obetí protestov na Ukrajine sa líšia. Ako uviedla agentúra Reuters, násilie na Ukrajine si od utorka vyžiadalo 51 obetí, z toho 12 policajtov. Spravodajská stránka Kyivpost.com tvrdí, že obetí je od utorka 61, z toho dnes padlo 35 ľudí. Pre CNN zase šéf zdravotníckej služby opozície Oleh Musij povedal, že počet obetí je 128 a 500 zranených. Je potvrdené, že v uliciach už používajú ostrú muníciu a armádne zbrane.


Fotograf agentúry Reuters videl na námestí Nezávislosti 21 tiel obetí. Prispeli k tomu práve ostreľovači. Ukrajinska pravda zverejnil video zachytávajúce jedného z nich. Z neho je zrejmé, že mieri smerom na budovy Rádia sloboda. Na demonštrantov na námestí Nezávislosti strieľali z bočnej ulice.

Dobrovoľná zdravotníčka Olga Bogomolecová uviedla, že videla ako sniperi zasiahli 13 ľudí. "Strelili ich priamo do srdca, mozgu alebo do krku. Zdravotníkom ani nedali šancu, aby im zachránili život," povedala. 


Minister vnútra Vitalyj Zacharčenko podľa agentúry DPA potvrdil použitie vojenských zbraní pri zásahu proti nepokojom na Kyjeve. "Podpísal som rozkaz a polícia dostala zbrane, ktoré budú použité v súlade so zákonom," uviedol Zacharčenko vo vyhlásení, zverejnenom na stránke jeho rezortu.

Zastrelení ľudia boli pred hotelom Ukrajina. Jeho hala momentálne slúži ako ošetrovňa. Na fasáde je vidieť stopy po guľkách. V hoteli je aj improvizovaná márnica.

Objavili sa aj správy, že protivládni demonštranti zajali v Kyjeve približne 100 policajtov. Informoval o tom denník London Evening Standard, ktorý sa odvolal na ukrajinské ministerstvo vnútra. Podľa denníka panujú obavy, že bude nasledovať tvrdá reakcia zo strany vlády.

Agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na svedkov uviedla, že policajtov zbili a zmocnili sa ich radikáli, ktorí boli zamiešaní medzi demonštrantmi. Podľa najnovšej správy agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na rezort vnútra, demonštranti zadržiavajú 67 policajtov. "Na oslobodenie rukojemníkov má polícia právo použiť zbrane," uviedlo ministerstvo, podľa ktorého sú traja ďalší policajti nezvestní.UKRAJINA/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.