Kramný znova pred súdom. Hrozí mu ďalších osem rokov

Petr Kramný
Petr Kramný Zdroj: Profimedia.sk

V súdnej sieni skončil kvôli krivému obvineniu.

Petr Kramný už je síce právoplatne odsúdený za vraždu manželky Moniky a dcéry Klárky na 28 rokov, jeho súdne "dobrodružstvo" však ešte nekončí. V súdnej sieni v Ostrave totiž skončil znovu. Kvôli krivému obvineniu, informuje tn.cz.

Do súdnej siene v utorok priviedla päťčlenná maskovaná eskorta ozbrojená samopalmi Petra Kramného. Ten už skôr vypovedal, že pri výsluchu ho policajt Pavel Tvrdý okrem iného udrel o stenu takou silou, že sa mu zatmelo pred očami.

Na priamu otázku sudkyne Kramný odvetil, že sa necíti byť vinný. Jeho výpoveď však bola extrémne krátka - nehovoril ani minútu, potom povedal, že využije právo nevypovedať. Aj tak však stihol všetko hodiť na svojho bývalého advokáta, ktorý vraj bez jeho súhlasu o incidente začal hovoriť.

Pred súd predstúpil aj policajt Pavel Tvrdý, ktorého Kramný označil za útočníka. Tvrdý Kramného obvinenia poprel s tým, že Kramný začal o napadnutí pri výsluchu hovoriť až dlho potom, čo k nemu malo dôjsť. A dodal, že vypočúvaní často tvrdia, že ich policajti napadli, vraj to nie je nič ojedinelého. Pred okresný súd v Ostrave Kramného dostalo práve to, čo verejne rozprával o vyšetrovateľoch prípadu vraždy dcéry a manželky.

Petr Kramný totiž tvrdí, že pri jednom z výsluchov na začiatku roka 2014 na neho policajti vyvíjali nátlak, ponižovali ho a dokonca fyzicky napadli. Mali mu dať ranu päsťou, po ktorej spadol zo stoličky a mlátiť mu hlavu o stenu. Prípadom sa tak okamžite začala zaoberať Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS). Tá však neskôr vyšetrovanie uzavrela s tým, že si Kramný všetko vymyslel a nič z toho sa nestalo. Preto je teraz Kramný obžalovaný druhýkrát - kvôli krivému obvineniu. A za to mu hrozí až osem rokov väzenia.

Hlavné pojednávanie je zatiaľ naplánované na jediný deň, nie je však jasné, či sudkyňa stihne vyniesť verdikt takto rýchlo. Po boku Kramného v súdnej sieni znova stojí advokátka Jana Rejžková, ktorá ho obhajuje už niekoľko mesiacov.

Kramného tiež opäť prišla na súd podporiť matka Irena a nevlastný otec Karol. Tí od začiatku veria, že ich syn je nevinný. S najväčšou pravdepodobnosťou je hlavné pojednávanie iba formalitou - trest 28 rokov, ktorý Kramný dostal za vraždu Moniky a Klárky, je totiž oveľa vyšší ako ten, ktorý mu hrozí teraz. Súd dokonca už trestné stíhanie z tohto dôvodu odložil, ale krajský súd rozhodol, že prípad je natoľko závažný, že sa prerokuje aj tak.

OSTRAVA/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Petr kramný

Dôležité udalosti