Donalda Trumpa chceli cez víkend zastreliť! Útočník mal iba 19 rokov

Polícia útočníka okamžite zadržala.
Zdroj: TV Markíza

Mladík sa pokúsil ukradnúť policajtovi zbraň a zaútočiť.

Iba pár dní po krvavom útoku v Orlande sa počas mítingu v Las Vegas mladík pokúsil ukradnúť policajtovi zbraň a zaútočiť. Aj preto chceli v Amerike sprísniť pravidlá na predaj zbraní. Senát ale túto žiadosť nepodporil. Trumpov predvolebný míting v jednom z kasín v Las Vegas sa takmer skončil drámou. Iba 19-ročný chlapec oslovil jedného z policajtov s tým, že chce od Donalda Trumpa autogram. Potom sa pokúsil vytiahnuť policajtovi zbraň z púzdra.


Incident sa stal iba pár dní po krvavom masakri v Orlande. Tam ozbrojený útočník zastrelil 49 v klube pre homosexuálov a zranil ďalších 53 ľudí. Americkí predstavitelia označili tento útok za najhorší svojho druhu v histórií Spojených štátov.

Strelec krátko pred útokom volal na tiesňovú linku a v arabskom jazyku vyzýval Američanov, aby zastavili boje v Sýrii. Muž sa identifikoval ako bojovník Islamského štátu. Nechcel reprezentovať náboženstvo, ale svoj zvrátený pohľad. Inšpirovali ho extrémistickí vrahovia. V tejto chvíli nemáme dôkaz, že ho riadili teroristi zo zahraničia. Radikalizovali ho v Spojených štátoch.

Práve po týchto dvoch incidentoch v Amerike stúpol tlak na americký senát. Navrhované predpisy mali zabrániť, aby si strelné zbrane mohli kupovať ľudia podozriví z terorizmu alebo tí, ktorí majú zakázané lietať.

LAS VEGAS/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mladík

Dôležité udalosti