Vidíte na fotke aligátora? Možno práve tento vtiahol do vody malého chlapca

Ukrytý aligátor.
Zdroj: Rob Caizza

Fotograf ho dobre zamaskovaného zachytil neďaleko od miesta, kde sa nedávno stala tragédia.

Len nedávno sme informovali o prípade malého chlapca (†2), ktorého v blízkosti zábavného parku Walt Disney World na Floride usmrtil aligátor. Krokodíl ho vtiahol pod vodu, kde sa dieťa utopilo.

Zdroj: OrangeCoSheriff Twiter

Aligátori sú však nepochybne „majstrami v maskovaní". Svedčí o tom aj táto fotografia. Zamaskovaného a v tráve dobre ukrytého plaza sa podarilo zachytiť fotografovi Robovi Caizzaovi pri lagúne pri hoteli Grand Floridian. Neďaleko od miesta, kde sa stala tragédia. Fotografia zachytáva aligátora, ktorý sa schováva v úkryte z pokosenej trávy. Aj napriek tomu, že bolo v tom čase krásne počasie a všade je perfektná viditeľnosť, zviera si len tak ľahko nevšimnete.

Lanea Gravesa nechali rodičia pohybovať sa v plytkej vode pri brehu umelého jazera Seven Seas Lagoon. Tabule upozorňujú verejnosť iba na zákaz plávania vo vode. Telo obete našli potápači po sedemnástich hodinách pátrania "úplne neporušené", a to menej ako 15 metrov od miesta, kde sa nešťastná udalosť odohrala. Nachádzalo sa v hĺbke približne 1,8 metra pod hladinou. Odhaduje sa, že útočiaci aligátor bol dlhý 1,2 až 2,1 metra.

Zdroj: TASR

Walt Disney World Resort sa po tragédii rozhodol osadiť nové tabule a ploty, ktoré majú varovať hostí zábavného parku na prítomnosť aligátorov v areáli.

FLORIDA/Twitter

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Florida

Dôležité udalosti