Zahraničné

Na Ukrajine je stále napätá situácia

Námestie nezávislosti v Kyjeve
Zdroj: SITA

Rokovania o riešení situácie sa údajne blížia ku koncu.

Zdroj: SITA
Na Námestí nezávislosti (Majdan) pokračovala v noci nadnes napätá atmosféra, k žiadnym potýčkam však doposiaľ nedošlo. Velitelia Majdanu varovali aktivistov, aby nevychádzali spoza barikád tábora demonštrantov kvôli obavám, že by na nich mohli začať strieľať ostreľovači. Demonštranti na Majdane nadránom opäť začali spievať ukrajinskú hymnu, píše BBC.

Zdroj: SITA
Na protest rezignoval námestník náčelníka generálneho štábu armády

Námestník náčelníka generálneho štábu ukrajinskej armády generálporučík Jury Dumansky podal dnes demisiu na protest proti zapojeniu sa armády do konflikru v krajine. S odvolaním sa na ukrajinskú stanicu Channel 5 o tom informoval spravodajský server BBC a ukrajinská agentúra UNIAN.

Generál Zamana začiatkom februára podľa BBC povedal, že "nikto nemá právo použiť ozbrojené sily na obmedzenie práv občanov". Ukrajinské ministerstvo obrany predtým informovalo, že armáda by sa mohla zúčastniť na celoštátnej protiteroristickej operácii, ktorú organizuje Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU).

Zdroj: SITA
Kerry: Násilie na Ukrajine musí skončiť

Násilie na Ukrajine musí skončiť, vyhlásil dnes americký minister zahraničných vecí John Kerry. Ako dodal, Spojené štáty "jednomyseľne odsudzujú použitie sily zo strany bezpečnostných zložiek proti civilistom" a požadujú, aby sa tieto zložky okamžite stiahli. Na svojej webovej stránke to uviedla britská spravodajská stanica BBC.

Zdroj: SITA
Ruský veľvyslanec na Ukrajine Michail Zurabov a ruský ombudsman Vladimir Lukin medzitým začali rokovania s predstaviteľmi ukrajinského vedenia, informoval server Ukrainska Pravda.
Server citoval aj spolupracovníčku ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča Hannu Hermanovú, že prezident je pripravený urobiť ústupky" v záujme opätovného nastolenia mieru.

KYJEV, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.