Obľúbenú dovolenkovú destináciu ohrozuje požiar

Ľudia sledujú vrtuľník počas hasenia lesného požiaru v oblasti juhozápadne od Nikózie.
Zdroj: TASR

Živel si vyžiadal životy dvoch požiarnikov.

Obrovský požiar, ktorý vyčíňal na Cypre posledné štyri dni a spálil rozsiahle pásma borovicového lesa v tamojších horách, majú hasiči už pod kontrolou. Informoval o tom dnes cyperský minister spravodlivosti Ionas Nikolau.

Minister pre tlačovú agentúru AP povedal, že stovky požiarnikov a okolo 80 vozidiel sú stále v pohotovosti a hasia tlejúce pozostatky ohňa v celom okolí, pretože by sa mohol znovu rozhorieť.

Zdroj: TASR

Jedno hasičské lietadlo zostáva vo vzduchu a usmerňuje pozemné čaty do problémových oblastí v ťažko prístupnom horskom teréne. Podľa vyjadrení šéfa cyperského lesníckeho úradu Takisa Tsintidesa pre štátnu rozhlasovú stanicu sa vietor upokojil, pričom teploty sa stále držia na 38 stupňoch Celzia.


Živel si vyžiadal životy dvoch požiarnikov. Zahynuli v pondelok 20. júna, keď ich auto skĺzlo do rokliny. Tretí požiarnik je v kritickom stave so zraneniami hlavy, ktoré utŕžil pri inej nehode v nedeľu, keď sa prevrhlo jeho nákladné auto.

Išlo o jeden z najhorších požiarov na ostrove vo východnej oblasti Stredozemného mora, kde obrátil na popol nespočetné množstvo 150 rokov starých borovíc. Cyperský prezident Nikos Anastasiades sa poďakoval všetkým, ktorí sa snažili požiar uhasiť.

NIKÓZIA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti