Zahraničné

Vladimir Kličko: Môj vlastný ľud sa navzájom zabíja, je to horšie ako zlý sen

Aktivisti vzdávajú hold demonštrantom, ktorí prišli o život pri stretoch s políciou
Zdroj: SITA

Boxerský šampión v ťažkej váhe je šokovaný obeťami na Ukrajine.

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč musí odstúpiť ešte predtým, než v krajine vypukne občianska vojna. Podľa agentúry AP to vo štvrtok povedal Vladimir Kličko, boxerský šampión v ťažkej váhe a brat jedného zo súčasných ukrajinských opozičných lídrov Vitalija Klička.
Vladimir Kličko vyjadril šok a odpor v súvislosti s počtom obetí, ktoré si doposiaľ vyžiadala vlna násilia na Ukrajine. Podľa neho sa situácia v štáte v dôsledku provokácií zo strany vlády vymkla spod kontroly. 

Zdroj: SITA
"Môj vlastný ľud sa navzájom zabíja. Je to horšie ako zlý sen," povedal Kličko v rozhovore pre AP z nemeckého Hamburgu. "Nie som schopný slova. Nemôžem uveriť tomu, že sa niečo také v mojej krajine deje," dodal.

Zdroj: SITA
Vladimir Kličko navštívil Kyjev minulý mesiac, keď boli demonštrácie ešte relatívne pokojné. Brat opozičného lídra Vitalija obvinil ukrajinského prezidenta Janukovyča zo zodpovednosti za násilie, ktoré zároveň prirovnal k najhorším činom diktátorov z minulosti.

Zdroj: SITA
"Správa sa ako terorista... Ak bude pokračovať v tom, čo robí, definitívne pôjde po stopách (zosnulého líbyjského vodcu Muammara) Kaddáfího," uviedol Vladimir Kličko, ktorý sa v Hamburgu pripravuje na aprílovú obhajobu titulu. Jeho brat Vitalij Kličko je tiež šampión v ťažkej váhe, vlani však rezignoval na titul, aby sa plne mohol venovať politike na Ukrajine.
Vladimir Kličko ocenil ukrajinskú zjazdárku Bohdanu Macockú, ktorá odišla zo zimnej olympiády v Soči na protest proti zásahom ukrajinskej vláde. Ďalší olympionici by si mali nájsť vlastný spôsob, aký postoj k tomu zaujmú, dodal.

KYJEV, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.