Štyria mŕtvi po streľbe v kúpeľnom stredisku Agia Napa

Štyria ľudia zahynuli vo štvrtok pri streľbe v Kansase.
Zdroj: TASR

Cyperská polícia predpokladá, že išlo o akt pomsty zo strany mafie.

Štyria ľudia prišli o život pri streľbe v cyperskom kúpeľnom stredisku Agia Napa. Stalo sa tak po tom, čo maskovaní útočníci začali v noci nadnes strieľať na miestneho podnikateľa, ktorý v spoločnosti ochranky a hostí opúšťal reštauráciu.

Cyperská polícia predpokladá, že išlo o akt pomsty zo strany mafie, oznámil rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na dnešné informácie z cyperských bezpečnostných zdrojov.

Svedkami prestrelky, pri ktorej prišiel o život 51-ročný podnikateľ, ako aj policajt mimo služby s manželkou, boli i deti zavraždeného manželského páru. Štvrtou osobou, ktorá zahynula, bol jeden z útočníkov, ktorého zastrelil iný policajt mimo služby.

Mŕtveho ozbrojenca identifikovali ako 41-ročného Albánca. Druhý z policajtov mimo služby utrpel životunebezpečné zranenia, jeden z bodyguardov vyviazol s ľahkým zranením.

Iba 600 metrov od reštaurácie, pred ktorou došlo k nočnej prestrelke, došlo pred štyrmi rokmi k zrejme nájomnej vražde piatich ľudí. Terčom vtedajšieho ataku mal byť podľa polície rovnaký podnikateľ ako v noci nadnes. Jeho otca zavraždili o dva roky pred jeho domom neďaleko spomínaného strediska.

NIKÓZIA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cyprus

Dôležité udalosti