Na palube havarovaného lietadla EgyptAir bol zrejme požiar

Lietadlo spoločnosti Egyptair.
Zdroj: TASR

Parížska prokuratúra v pondelok informovala, že začala vyšetrovať túto haváriu ako neúmyselné zabitie.

Informácie z opraveného záznamníka letových údajov potvrdili prítomnosť dymu na palube lietadla spoločnosti EgyptAir, ktoré sa zrútilo 19. mája do vôd Stredozemného mora počas letu z Paríža do Káhiry. Vyšetrovatelia zistili aj to, že škody na vraku nasvedčujú vysokým teplotám v prednej časti lietadla, čo, zdá sa, potvrdzuje predpoklad o požiari na palube.

Vyplýva to z komuniké, ktoré zverejnili dnes v Káhire a o ktorého obsahu informovala tlačová agentúra AP.
Pred haváriou, pri ktorej prišlo o život všetkých 66 osôb na palube, nevyslala posádka núdzové volanie a k útoku na lietadlo sa neprihlásila žiadna teroristická ani iná militantná skupina.
Poškodený bol aj záznamník hlasovej komunikácie v kokpite, druhá z tzv. čiernych skriniek, ktorú takisto previezli na opravu do Paríža.

Parížska prokuratúra v pondelok informovala, že začala vyšetrovať túto haváriu ako neúmyselné zabitie, teda nie ako teroristický čin. V prípade nových dôkazov sa to však môže zmeniť. Predbežné vyšetrovanie vedie francúzska prokuratúra už od polovice mája.
Hoci ide o egyptské lietadlo, ktoré havarovalo v egyptských výsostných vodách, vyšetruje nehodu aj Francúzsko, pretože lietadlo bolo vyrobené spoločnosťou Airbus vo Francúzsku a medzi obeťami havárie boli aj francúzski občania.

KÁHIRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme EgyptAir

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.