Polícia možno našla "nemeckú Maddie", dievčatko hľadali 15 rokov

Peggy Knoblochová
Zdroj: Profimedia.sk

Hubár objavil v lese, iba pár kilometrov od domu školáčky, ľudské pozostatky.

Nemecká polícia 15 rokov pátra po dievčatku, ktoré sa zo školy nevrátilo domov. Nezvestná Peggy Knoblochová zmizla v roku 2001, keď mala deväť rokov. Od tej doby po nej nebola žiadna stopa. Zvrat nastal až včera, kedy hubár v lese neďaleko jej domova našiel pozostatky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou patria práve stratenej školáčke, píše Daily Mail.

Dievčatko prezývajú "nemecká Maddie"

Rovnako ako je záhadou osud zmiznutej britskej Maddie McCannovej, bol doteraz nejasný aj prípad z Nemecka. Peggy Knoblochová sa stratila 7. mája 2001 na ceste zo školy v bavorskom meste Lichtenberg, ktoré leží asi 30 kilometrov západne od Ašu. Napriek tomu, že polícia začala hneď po zmiznutí rozsiahle pátranie, do ktorého zapojili aj vojakov, dievčatko nenašli. Po „nemeckej Maddie" pátrala dokonca aj česká polícia. Vyšetrovatelia mali podozrenie, že ju do Česka mohli zavliecť kvôli detskej prostitúcii.

Zdroj: TASR

Prípad je plný nejasností

Za vraždu dievčaťa v roku 2004 odsúdili na doživotný pobyt v psychiatrickej liečebni duševne chorého muža. Aj keď sa jej telo v tej dobe ešte nenašlo, súd preukázal, že v 12 prípadoch sexuálne zneužíval deti. K jej vražde sa niekoľkokrát priznal, ale neskôr všetko vždy odvolal. Nakoniec ho usvedčili nepriame dôkazy, ale o desať rokov neskôr bol po novo nariadenom procese zbavený obvinenia a z liečebne ho prepustili.

V tom istom lese, ktorý už niekoľkokrát prehľadávali, našiel včera hubár ľudské pozostatky. Miesto je vzdialené iba 12 kilometrov od jej bydliska. Bavorský prokurátor tvrdí, že s najväčšou pravdepodobnosťou budú patriť Peggy, hoci to ešte nie je na sto percent isté. Telo sa pravdepodobne nenašlo skôr preto, že vrah ju zakopal do plytkého hrobu, ktorý po čase narušili divoké zvieratá. Prípad je stále plný nejasností. Či ide naozaj o Peggy Knoblochovú, definitívne potvrdia až výsledky DNA.

LICHTENBERG/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.