Pol milióna hoverboardov sťahujú z trhu. Zákazníkom vybuchovali pod nohami

Na internete sa pomerne často objavujú videá či snímky, na ktorých hoverboardy horia.
Zdroj: YouTube

Motorizované skateboardy sa prehriali, popálili jazdcov a poškodili majetok.

Vyše 500.000 hoverboardov od 10 rôznych výrobcov sťahujú v Spojených štátoch od zákazníkov nazad po tom, ako sa niektoré z týchto motorizovaných skateboardov prehriali, popálili jazdcov a poškodili majetok, informovala tlačová agentúra AP.

Zdroj: TASR

Komisia pre bezpečnosť spotrebiteľských produktov (CPSC) v stredu uviedla, že eviduje 99 správ o batériách hoverboardov, ktoré vybuchli alebo vzplanuli. Zranenia utrpelo najmenej 18 ľudí, podľa komisie išlo najmä o popáleniny krku, nôh a rúk. V niektorých prípadoch došlo aj k poškodeniu majetku.

https://www.youtube.com/watch?v=3DPXyCaTMnw

Niekde ich už zakázali

Hoverboardy sú počas dovolenkového obdobia veľmi obľúbené, ale na internete sa pomerne často objavujú videá či snímky, na ktorých horia alebo z nich stúpa dym. Komisia varovala výrobcov a predajcov, že musia dodržiavať nové bezpečnostné požiadavky alebo čeliť stiahnutiu svojich produktov z trhu. Viaceré letecké spoločnosti, niektoré správy ciest a vysokoškolské areály už prevádzku hoverboardov zakázali z bezpečnostných dôvodov.

Tu sú značky, ktoré sťahujú z trhu

Hoverboardy, ktoré sú sťahované nazad, boli podľa BBC vyrobené v Číne pod rôznymi značkami ako je napríklad Swagway (USA) či hongkonský Keenford. Boli predané cez internet či v kamenných obchodoch od júna 2015 do mája 2016. Niektoré z nich stáli podľa agentúry AP až 900 dolárov. Majitelia by ich mali prestať používať a vrátiť ich. Budú im bezplatne opravené, alebo im ich vymenia alebo za ne dostanú nazad peniaze.

Najviacej sťahovaných produktov je od značky Swagway - 267.000. Jej hoverboard Swagway X1s, predávaný za 400 dolárov, zaznamenal 16 zranených jazdcov, dodala AP. Ďalšie sťahované modely hoverboardov sú podľa BBC iMoto, Powerboard, Hovertrax, Hype Roam či Hover-Way.

NEW YORK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Problém

Dôležité udalosti