Migrant sa chcel dostať do Švajčiarska. Pozrite sa, kde sa ukryl

Migrant sa ukrýval v kufri.
Zdroj: YouTube, Extra Worldnews

Eritrejčana zadržali a poslali naspäť do Talianska.

Švajčiarska pohraničná stráž zadržala 21-ročného migranta z Eritrey, ktorý sa pokúšal do Švajčiarska dostať vlakom z Talianska, pričom cestoval zabalený v batožine. S odvolaním sa na miestne úrady, ktoré sa s podobným pokusom doposiaľ nestretli, o tom v stredu informovala agentúra AP.

Video, ktoré neskôr preniklo na internet, zachytáva ruku mladého muža trčiacu z cestovnej tašky, ktorý sa pokúša znútra rozopnúť. Pomôcť mu vzápätí prichádza pohraničná stráž. Incident podľa AP poukazuje na to, ako ďaleko sú niektorí migranti schopní zájsť, aby sa dostali do niektorých častí Európy.

https://www.youtube.com/watch?v=pa_T0XlWtmg


Príslušník pohraničnej stráže v švajčiarskom kantóne Ticino Mirco Ricci uviedol, že Eritrejčana zadržali ešte v pondelok večer pri hraničnom priechode Chiasso a následne poslali naspäť do Talianska, keďže sa rozhodol, že o azyl vo Švajčiarsku nepožiada. "Ľudia sa sem už pokúšali dostať v kufri auta. Toto je však prvýkrát, čo sme v Ticine objavili niekoho v taške," dodal Ricci.

Do Švajčiarska sa podľa údajov tamojšej colnej správy pokúša v posledných týždňoch dostať čoraz viac migrantov pochádzajúcich prevažne z Eritrey, Somálska či Nigérie. Len od konca mája zadržali úrady v Ticine vyše 3400 takýchto utečencov.

ŽENEVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Švajčiarsko

Dôležité udalosti