Odstupujúci premiér Cameron sa rozlúčil s členmi svojej vlády

David Cameron a Theresa Mayová.
Zdroj: TASR/AP

Cameron má v stredu na programe posledné vystúpenie v parlamente ako premiér.

Britský premiér David Cameron, ktorý v stredu odovzdá funkciu novej šéfke vládnucich konzervatívcov Therese Mayovej, viedol dnes poslednýkrát schôdzu svojho vládneho kabinetu.

Zložili mu poklonu

Agentúra AP o tom informovala s tým, že k oficiálnej premiérskej rezidencii na Downing Street 10 v Londýne už prišla "sťahovacia dodávka". Minister kultúry, médií a športu John Whittingdale povedal, že posledné zasadnutie vlády na čele s Cameronom malo "nádych smútku". Doterajšia ministerka vnútra Mayová i šéf rezortu financií George Osborne podľa neho zložili odchádzajúcemu premiérovi poklonu.

Zdroj: Facebook

Hnedobiely murko prišiel na Downing Street 10 z londýnskeho domova pre opustené psy a mačky v Battersea, ktorý ho odporučil pre jeho schopnosti týkajúce sa chytania myší, v čom sa "výrazne osvedčil", napísala tlačová agentúra DPA. Podľa úradu vlády Larry dostáva "denne darčeky a pochúťky" z celej krajiny.

Úrad vlády neprezradil jeho vek ani to, koľko myší chytil. Dodal len, že "Larry trávi svoje dni vítaním návštev v dome, kontrolou bezpečnostných opatrení a testovaním historického nábytku, či je vhodný na zdriemnutie si".

Zdroj: Facebook

"Jeho každodenné povinnosti zahŕňajú tiež zvažovanie riešenia nažívania myší v dome. Larry hovorí, že toto je stále 'v taktickom plánovacom štádiu'," dodala DPA.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cameron

Dôležité udalosti