Britský premiér David Cameron sa rozlúčil s parlamentom, zobral to s humorom

Cameronova rozlúčka bola žoviálna.
Zdroj: Reuters

Poslanci odmenili 49-ročného Camerona búrlivým potleskom postojačky.

Britský premiér David Cameron dnes vo svojom rozlúčkovom vystúpení v parlamente po šiestich rokoch vo funkcii vyhlásil, že "bol kedysi budúcnosťou".

Zopakoval tak svoje slová z roku 2005, ktoré vtedy adresoval labouristickému premiérovi Tonymu Blairovi, pripomenula tlačová agentúra DPA. Cameron povedal dnes poslancom bez ohľadu na ich politickú príslušnosť, že môžu "dosiahnuť a presadiť veľa vecí v politike".
"Nič nie je naozaj nemožné, ak vám na tom záleží. Napokon, ako som raz povedal, ja som bol kedysi budúcnosťou".


Poslanci odmenili 49-ročného Camerona búrlivým potleskom postojačky. Z funkcie odchádza po tom, ako voliči odmietli jeho odporúčanie a v referende rozhodli o odchode Británie z Európskej únie. Ešte dnes Cameron odovzdá svoju demisiu kráľovnej a tá zverí funkciu predsedníčky vlády jeho nástupníčke na čele Konzervatívnej strany Therese Mayovej.

Vodcu opozičných labouristov Jeremyho Corbyna dnes Cameron v parlamente podľa agentúry AP dobrosrdečne podpichol, keď mu povedal, že konzervatívni majú za sebou "rezignáciu, nomináciu, súťaž a korunováciu," zatiaľ čo labouristi ešte stále pracujú na pravidlách svojho vedenia.

Vyjadril sa aj na adresu "vládneho" kocúra Larryho, ktorého zanecháva v rezidencii premiéra na Downing Street 10.Povedal, že chce poprieť "fámu, že nemá Larryho rád". "Mám ho rád!" ubezpečil.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cameron

Dôležité udalosti