Tábor hrôzy: České deti trávili dni v otrasných podmienkach

tabor uvod.jpg

Zuzana opísala, že vedúci mali malé deti nechávať bez dozoru aj niekoľko hodín.

Zuzana Š. zaplatila za 10-dňový tábor, kde sa mala jej dcéra učiť po francúzsky 6000 českých korún. O jej dieťa malo byť dobre postarané. To si však len myslela. Po tom, ako uvidela fotografie na internete a zúfalá dcéra jej volala, aby po ňu prišla, utekala ju vyzdvihnúť z tábora vo Varvažově. Zhrozená matka sa ozvala redakcii televízie NOVA. Celý článok nájdete aj na TN.cz.

Zuzana opísala, že vedúci mali malé deti nechávať bez dozoru aj niekoľko hodín. Na poschodí bol len jeden funkčný záchod a v učebniach, kde sa učili po francúzsky zase pleseň na stenách.

"Pre dcéru sme prišli asi o desiatej večer. Posadili ma do kancelárie, ktorá bol ako hnojisko. Bolo to hrozné," začína zúfalá matka. Deti mali namiesto výučby zbierať odpadky, pretože v tábore očakávali príchod hygienikov. Vyčistiť museli aj toaletu, ktorú nájdete na fotografii.

Podľa Zuzany bola dcéra spokojná s tým, ako sa učili francúzštinu, ale vedúci mali byť arogantní. Dcéra sa domov vrátila so štípancami po celom tele, Zuzana má podozrenie, že v tábore sú ploštice.

V kúpeľniach majú byť rozbité kohútiky, a tak si deti mohli umývať zuby len horúcou vodou. Deti mali dostávať neprimerané tresty ako umývanie riadov alebo ich zamkýnali na izbe.

Do tábora si prišli aj po ďalšie deti. "Keď dcéra odchádzala, ostatné dievčatá ju prosili, aby ich vzala so sebou," povedala Zuzana, ktorá to nechce nechať len tak a už podala podnet na Krajskú hygienickú stanicu a políciu. Hygiena odmieta, že by bol na tábore nejaký problém. Jej vyjadrenie nájdete TU!

ČESKÁ REPUBLIKA/ tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tábor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.