Zvukový záznam z čiernych skriniek lietadla EgyptAir odhalil prvé slovo. Je zásadné

Lietadlo - ilustračná snímka
Zdroj: Egyptair

Airbus A320 EgyptAir sa zrútil do východnej časti Stredozemného mora 19. mája. Zahynulo 66 ľudí.

Vyhodnotenie obsahu jednej z tzv. čiernych skriniek egyptského lietadla, ktoré sa v máji zrútilo do Stredozemného mora, zrejme potvrdzuje predpoklad, že na palube vypukol požiar. Podľa sobotňajšieho vyhlásenia egyptského ministerstva pre civilné letectvo, ktoré priniesla agentúra DPA, na zvukovom zázname z havarovaného airbusu počuť, ako niekto krátko pred zrútením spomína "oheň".

"Je však zatiaľ priskoro hovoriť o tom, prečo a kde na palube vypukol požiar," uviedlo ministerstvo s tým, že obsah oboch záznamníkov lietadla je potrebné ďalej skúmať.

Predbežné zistenia vyšetrovateľov naznačujú, že došlo k zadymeniu jednej z toaliet havarovaného lietadla, ako aj priestoru, kde sa nachádzala palubná elektronika. Stav trosiek vylovených z mora takisto svedčí o tom, že predná časť lietadla bola vystavená vysokej teplote a hustému dymu.

Airbus A320 egyptského národného dopravcu EgyptAir sa zrútil do východnej časti Stredozemného mora 19. mája počas letu z Paríža do Káhiry, pričom zahynulo všetkých 66 cestujúcich a členov posádky. Piloti pred haváriou nevyslali žiadne volanie o pomoc.

KÁHIRA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme EgyptAir

Dôležité udalosti