Tisíce Turkov vyšli opäť do ulíc veľkých miest

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR

Po potlačenom pokuse o štátny prevrat tak vyjadrili podporu tureckému prezidentovi.

Tisíce Turkov vyšli v nedeľu večer opäť do ulíc metropole Ankara a ďalších tureckých miest, aby tak po potlačenom pokuse o štátny prevrat vyjadrili podporu tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi a jeho vládnej Strane spravodlivosti a rozvoja (AKP). Informovala o tom agentúra AP.

Davy demonštrantov nesúcich turecké vlajky sa v nedeľu večer zhromaždili na ankarskom námestí Kizilay a istanbulskom námestí Taksim. Reagovali tak na výzvu tureckých činiteľov, ktorí apelovali na verejnosť, aby ostala ostražitá a naďalej pokračovala v ochrane tureckej demokracie.

Podobné demonštrácie sa podľa tureckých médií v nedeľu konali aj pred sídlom prezidenta v Istanbule, ďalej tiež v prevažne kurdskom meste Diyarbakir a aj v prímorských mestách Izmir a Antalya.

Pri potlačenom pokuse o štátny prevrat v Turecku zahynulo podľa aktualizovaných údajov tureckého ministerstva zahraničných vecí najmenej 290 ľudí a ďalších vyše 1400 utrpelo zranenia.

Pri operáciách proti "teroristickej skupine" stojacej za pokusom o prevrat dosiaľ podľa tureckých činiteľov zadržali 6000 osôb. Za takúto skupinou je označované hnutie kazateľa Fethullaha Gülena, ktorého turecká vláda obviňuje zo zodpovednosti za zmarený puč.
Štátna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že medzi zadržanými podozrivými je aj najmenej 70 generálov ozbrojených síl.

ANKARA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Turecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.