Zahraničné

Pád policajnej helikoptéry na pub v Glasgowe má deviatu obeť

Pád policajnej helikoptéry na pub v Glasgowe má deviatu obeť
Zdroj: SITA

Dvanásť ľudí stále leží s vážnymi zraneniami v troch glasgowských nemocniciach.

Deviate telo našli v nedeľu záchranári v pube Clutha v škótskom meste Glasgow, na ktorý sa v piatok večer zrútil policajný vrtuľník. Oznámila to televízia Sky News.

Polícii zatiaľ oficiálne identifikovala päť obetí nešťastia - trojčlennú posádku, tvorenú dvoma policajtmi a civilným pilotom, ako aj dvoch návštevníkov pubu, ktorý bol v tom čase plný ľudí.
"Našou absolútnou prioritou je nájsť telá ľudí, ktorí boli v pube v čase incidentu. Tento proces si vyžaduje určitý čas a kým budeme môcť informovať príbuzných a verejne potvrdiť identitu, musia prebehnúť formálne identifikačné postupy," povedala v noci nadnes náčelníčka polície Rose Fitzpatricková.

Zdroj: SITA
Vyšetrovanie nešťastia a pátranie po obetiach stále prebieha, dodala Fitzpatricková. Okrem polície sa na ňom podieľa aj Úrad pre vyšetrovanie leteckých nešťastí (AAIB).
V katedrále v Glasgowe sa konala v nedeľu ráno bohoslužba za obete pádu vrtuľníka. Zúčastnili sa na nej aj škótsky minister spravodlivosti Kenny MacAskill a zástupkyňa prvého ministra (premiéra) Nicola Sturgeonová.

V pube Clutha viac ako 100 ľudí sledovalo vystúpenie ska kapely, keď sa na budovu o 22.25 h miestneho času z doteraz neznámych príčin zrútil policajný vrtuľník. Jeho trosky sa preborili až do interiéru.

Dvanásť ľudí stále leží s vážnymi zraneniami v troch glasgowských nemocniciach. Celkom bolo na ošetrenie prijatých 32 osôb. Havarovaný vrtuľník Eurocopter EC135 Type 2 bol jeden z mnohých, ktoré prešli bezpečnostnými kontrolami v minulom roku, keď sa objavili správy o trhlinách v ich konštrukcii.

GLASGOW, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti