Zaúča 12-ročné dievčatá do sexuálneho života. Otrasný rituál v Afrike

Eric Aniva
Zdroj: BBC

Mužov, ktorí to robia volajú hyeny a niektorí sú dokonca HIV pozitívni.

Reportér BBC sa vybral do afrického štátu Malawi, kde zisťoval informácie o ich živote. V tejto krajine sú bežné sexuálne rituály, pri ktorých starší muži zaúčajú 12 a 13-ročné dievčatká. Volajú ich hyeny a nie je nič zvláštne, že niektorí sú aj HIV pozitívni. Reportér sa rozprával s Ericom Anivom, ktorý ako hyena pracuje od roku 1985.

V dedine to považujú za sexuálnu očistu, ktorá prichádza po prvej menštruácii a má zabrániť šíreniu infekcie. No je to práve naopak. Často šíria pohlavné choroby, lebo kondómy sú u nich zakázané a dievčatá mnohokrát ostanú aj tehotné. Posielajú ich do takzvaných iniciačných táborov, kde ich učia sexovať.

Každá komunita má svoju hyenu

Eric Aniva spal so 104 ženami, pričom splodil päť detí, o ktorých vie. A je HIV pozitívny. „Niektoré majú 12, 13 rokov, no dávam prednosť starším. Všetky dievčatá v tom majú potešenie a sú hrdé na to, že ma majú ako svoju hyenu," povedal pre BBC Eric.

Muži za akt berú od 3,50 do 6 eur. U nich v komunite je desať hyen a každá obec má vlastnú. Tradíciu krajina ani nemôže zakázať, lebo na to neexistujú žiadne zákony. Podľa nich, na ich kultúre nie je nič zlé a ich dievčatá len učia dobrým spôsobom, aby boli dobré manželky a muž bol spokojný.


MALAWI/BBC,al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.