Nechutná zábava v Číne, dedinčania sledujú konské súboje na smrť

Kone sa hryzú a kopú.
Zdroj: Profimedia

Keď zviera vyhrá a neumrie, v ďalšom zápase zámerne dostane silnejšieho súpera, aby bol zápas čo najkrvavejší.

To, že v Ázii je všetko trošku iné, nie je nič nové, no niečo podobné si väčšina z nás ani nevie predstaviť. Dvakrát ročne sa v jednej čínskej provincii organizujú súboje koní. Podstata týchto zápasov je veľmi brutálna. Mladé a krásne žrebce sa hryzú a kopú do seba dovtedy, kým jeden z nich nepadne mŕtvy na zem. A všetci diváci sa pritom náramne zabávajú a jasajú.

Vycerené zuby, sklopené uši, nozdry opuchnuté od zúrivosti a krvavé oči. Keď jeden kôň spadne na zem, ten druhý ho dokope na smrť. Celý súboj trvá asi 30 minút. Ľudia šalejú a fandia im, kone si natáčajú a fotia. Publikum je obrovské, prítomné sú ženy aj deti.

Zdroj: Profimedia

Organizujú sa tu už 500 rokov, dvakrát ročne. Ľudia z Rongshui nimi oslavujú Nový rok a konajú sa na 16. deň prvého mesiaca a 16. deň ôsmeho mesiaca, aby sa pomodlili za úrodu a poďakovali sa za predošlú. Aj napriek protestom ochranárov zvierat, sa Číňania tejto zábavy nechcú vzdať. Konské zápasy sú v Číne rovnako populárne ako dostihy v Británii. Ľudia vsádzajú ohromné sumy a za jeden súboj môžu zarobiť aj 1200 euro.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kone

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.